Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Да не му се наоѓа некому Corsair Type4 PCIe кабел?

karakamen

Intern
1 декември 2009
3
0
Здраво дечки, се обидувам да најдам ваков кабел во Скопје, но нема, така што мора да прашам вака по луѓе.
Случајно некој по дома да не чува кабли од поново Corsair напојување? Ми треба специфично од Corsair и да е Тype4 зошто прочитав дека не се игра со PSU кабли.
Ако има некој дома, на самите кабли би требало да пишува Type4 како што е на сликата.

Напојувањето ми е CirsairTX850M.

p.s. Проверено во Login, Нексио, Anhoch.
 

Атачменти

  • Кабел.jpg
    Кабел.jpg
    267,3 KB · Прегледи: 27

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.970
Членови
35.345
Огласи
2.934
Најнов член
bojan.donev
На врв Дно