Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

графичка

 1. Продавам - Accelero Xtreme IV

  Продавам - Accelero Xtreme IV

  Продавам одлично зачуван користен кулер за графичка, без знаци на користење. Беше во план да се користи со Titan X, но графичката се продаде без никогаш на неа да биде инсталиран кулерот. Повеќе информации тука Цена 65 евра. Не е фиксна. Праќам по Карго на сопствен трошок.
 2. Нема Слика

  Купувам графичка до 25к

  Како што гласи насловот купувам графичка до 25к сеедно дали Nvidia или AMD понуди во ПП :)
 3. RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB

  RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB

  AMD графичка картичка купена пред 3 години од Нексио. Користена за лабав гејминг (1-2 саата дневно, 4-5 дена неделно, ретко играни многу захтевни игри) во просторија кај што не се пуши, на собна температура и заштитена од прашина. Добро е сочувана и си работи со исти перформанси како првиот...
 4. ASUS TUF GTX 1650 4GB

  ASUS TUF GTX 1650 4GB

  Продавам ASUS TUF GTX 1650 4 GB користена за видео едитинг во одлична состојба, сменета паста на време и добри кулери. Кутија немам бидејќи "мајка ми ја искористила за новогодишен поклон мотајќи ја со целофан" Се продава поради апгрејд на RTX 3070.
 5. TUF Gaming RTX 3080 OC Edition

  TUF Gaming RTX 3080 OC Edition

  Здраво дечки, На проценка оди одлично зачувана и никогаш копана TUF OC 3080. https://www.asus.com/motherboards-components/graphics-cards/tuf-gaming/tuf-rtx3080-o10g-gaming/ Гаранција уште една година до 11.1.2024та. Исто така не-оверклокната и работена на default settings. Користена во...
 6. R

  Предлози за компоненти

  Здраво до сите. Како нов член, драго ми е што сум дел од форумов. Ве замолувам да ми дадете предлози за следниве компоненти: графичка карта, SSD од 1TB, и монитор. Графичка ми е прв приоритет, а мониторот е последен. Графичка ми е најпотребна бидејќи користам многу стара, и би сакал колку толку...
 7. Продавам Gigabyte AORUS Xtreme 1080 Ti

  Продавам Gigabyte AORUS Xtreme 1080 Ti

  Продавам Gigabyte AORUS Xtreme 1080 Ti, можеби најдобрата/најбрзата од 1080 Ti серија Features Powered by GeForce® GTX 1080 Ti Integrated with 11GB GDDR5X 352-bit memory interface WINDFORCE Stack 3X 100mm Fan Cooling System Advanced Copper Back Plate Cooling AORUS VR Link provides the best VR...
 8. GTX 1060 G1 GAMING 6GB

  GTX 1060 G1 GAMING 6GB

  Дечки немам осет колку би можел да и земам на: GTX 1060 G1 GAMING 6GB прв газда со гаранција (помината нормално) фискална чувам се на мое име, лајт гејмана LOL Fortnite... со кутија се комплет чувам... ете и некое фотче има... Проценка колку идат сега овие со оглед горе описов па ако фати око ќе...
 9. Nvidia RTX 3080 (Zotac Gaming LHR)

  Nvidia RTX 3080 (Zotac Gaming LHR)

  Продавам нова графичка картичка, нарачана и денес (28.06.2022) добиена од Gjirafa50, Mодел: ZOTAC GAMING GEFORCE RTX 3080 TRINITY LHR 10 GB, GDDR6X Конкретно овој модел: Графичка картичка ZOTAC GAMING GEFORCE RTX 3080 TRINITY LHR 10 GB, GDDR6X. 320 битни Причина за продажба: најверојатно ќе...
 10. dangthe

  Продадено Gigabyte RTX2070 Super Windforce OC 3X

  dangthe додаде нов оглас: Gigabyte RTX2070 Super Windforce OC 3X - Проценка Видете го целиот оглас...
 11. comakot

  Нарачка од ComputerUniverse

  Гледам пред некој ден онака забележав RX 6600 XT за 10к поефтино на CU него кај нас (со се трошкови ддв и слично) но ме буни едно копче кое е на скриншотот. Не знам дали треба да е чекирано или не за порачка, доколку е чекирано цените се без VAT но најповеќе ме буни ова што пишува business shop
 12. Skorp

  Продадено AORUS GeForce RTX™ 2080 Ti XTREME 11G

  Ќе ве молам за проценка на Gigabyte 2080 TI Xtreme. AORUS GeForce RTX™ 2080 Ti XTREME 11G Gallery | Graphics Card - GIGABYTE Global - Најдобрата верзија на гигабајт. Графичката е во одлична состојба (прв газда:D), си работи најнормално и никогаш не е копана. Користена е само за гејминг. Oсвен...
 13. G

  Проблем со кулерите на графичката

  Неодамна забележам дека кулерот на графичката постојано работи на максимум кога компјутерот не е оптоварен, односни и при пребарување по вебот тој работи постојано. Си реков тоа поради зголемената температура со времето, но не ќе да е. Графичката е Nvidia 1050 Ti. Што би можело да биде...
 14. comakot

  Порачвање на графичка од computeruniverse

  Некој да има порачувано графичка од computeruniverse? Се мислам да земам 5600 хт од таму пошто ми се гледа поефтина,исто така гледав и куќишта пошто некако ми се смачи од овие самите ама тоа потаму :D
 15. ApexAlex

  Место за reflow-ing ?

  Здраво јас сум Александар, имам лаптоп Lenovo Y50-70. Лаптопот има проблем со главната графичка ( 860M ). Лаптопот кога ке ја користи графичката тој се исклучува и оди во BSOD. Пробував многу стари driver-и, но сепак проблемот остана, пробав да де-инсталирам и инсталирам со помош на DDU но пак...
 16. hemicharot

  Помош при избор на графичка

  Ваша препорака за графичка до 10.000 денари, доволно силна за да можам да играм игри од пред 2-3 години (Mirror's Edge Catalyst, Rise of the Tomb Raider) и компатабилна со CMOS BIOS. specs: Google Drive
 17. comakot

  Препорака за графичка

  Најдов оглас на ФБ каде продаваат 1060 6 гб за 220 еур (стрикс) и 200 евра (мси) наводно е користена 1 месец, страната е поврзана со крипто валути па дали вреди да се земи една, единствено што ми е страв да не цркни за брзо дека е користена за копање. И уште нешто за колку може да се продаде 960...
 18. V

  Проблем со HD7870...Bad Vram?

  Конечно време после одмор да ја средам графичкава. Ако се средува. #Sapphire HD7870 Имено, играјќи АРМА 3, летав во хели со еден рандом тип онлајн i наеднаш снема слика. Не се изгаси мониторот, ама како да објаснам, светеше црно. Темно кафеаво може да се каже. Звук чинам немаше исто. Alt+f4...
 19. SpiritBond

  Помош при избор на две графички

  Здраво дечки сакам да слушнам ваше мислење за тоа која е подобра карта Gigabyte GTX 970 4Gb ( http://www.anhoch.com/product/36882/gigabyte-pcx-geforce-gtx970-4gb-gddr5-hdmi2xdvi3xdp-overclock-windforce-3x ) или Asus R9 390 8Gb (...
На врв Дно