Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Gappo

Продадено RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
15.000 ден.
Истекува

Опис

AMD графичка картичка купена пред 3 години од Нексио. Користена за лабав гејминг (1-2 саата дневно, 4-5 дена неделно, ретко играни многу захтевни игри) во просторија кај што не се пуши, на собна температура и заштитена од прашина.

Добро е сочувана и си работи со исти перформанси како првиот ден. Ја продавам заради надградба со нова. Си доаѓа со оригиналното пакување. (Скопје)

Ве молам проценка.


Во прилог ставам слики од:
  • перформанс во Assassin's Creed Valhalla на 1080p (прва слика) и 1440p (втора слика), скриншотови од 06.03.2023
  • графичката
  • гарантниот лист од Нексио (гаранцијата е истечена, чисто за доказ од каде е купена):
  • кутијата

Информации

Автор
Gappo
Поднесена
Последна промена
Прегледи
1043

Повеќе огласи од Gappo

На врв Дно