Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Rikimaru

Продадено TUF Gaming RTX 3080 OC Edition

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.asus.com/motherboards-components/graphics-cards/tuf-gaming/tuf-rtx3080-o10g-gaming/
Здраво дечки,

На проценка оди одлично зачувана и никогаш копана TUF OC 3080.


Гаранција уште една година до 11.1.2024та.

Исто така не-оверклокната и работена на default settings.

Користена во непушачка просторија (ако некому тоа нешто менува).

Никаков coil whine не се забележува и преди како маче бидејќи вентилаторите нема потреба да се активираат во поголем дел од времето.

Навидум изгледа како гланц нова и доаѓа во фул пакување.

Моментално нова нема во Сетек, но TUF OC 3070TI е 46,000 и е околу 25% поспора од оваа.

Информации

Автор
Rikimaru
Поднесена
Последна промена
Прегледи
715

Повеќе огласи од Rikimaru

На врв Дно