• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

google

 1. nikigo

  Купувам екран за Pixel 2 XL

  Купувам екран за Google Pixel xl 2 или цел телефон со маана на плоча или друг дел, но исправен екран и digitizer. Понуди во ПП
 2. Христијан П.

  Туторијал Групирање на tab-ови во Google Chrome

  Од компанијата Google воведоа нова опција, воедно и доста корисна, за еден од најпознатите и најкористени веб прелистувачи - Google Chrome. Опцијата е групирање на tab-ови. Сите сме се нашле на тоа место каде веб прелистувачот нѝ е преполнет со tab-ови, и не можеме да се снајдеме. Со верзијата...
 3. B

  помош со Google Cloud сервиси

  Здраво, Барам некој што работи/знае Google Cloud сервиси, ќе платам колку што треба. Слободно пишете ми во порака.
 4. JensenInterceptor

  Да го замолиме Гугл да намести Македонски кога отварам имеил??

  Кога отварам Гугл стално или гледам руски или бугарски. Дали и како е можно да му кажеме на чика Гугл да стави Македонски?
 5. A

  Чудна работа со google

  Имам последниве 5-7 дена проблеми со google сервисите наместо на аглиски да биде, се е локализирано на бугарски (порано беше само плеј сторено ама сега зеза се) и не само тоа го менувам во англиски и пак се враќа во бугарски... Значи работава е за никаде вака... Потребно ми е дали некој знае...
 6. Harrabed

  Роботи на IT форумот?

  Моментално имаме 11 онлајн роботи, кој се тие што се како се и зошто се?
 7. RagingDemon

  Android N

  На изненадување на сите, Гугл денес ја објави првата превју верзија на Андроид Н. Привју верзиите се достапни за следниве уреди: Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Android One, Nexus Player, Nexus 9, и Pixel C. Дел од новините кои ги донесува Андроид Н се мултивиндоу, подобрени нотификации...
 8. HoLfElDeR

  Гоогле продукти на бугарски јазик

  Значи имам проблем со некои гоогле продукти, пример плеј стор,ми го дава на бугарски јазик, исто така и форумите на гоогле, како да го сменам ова?
На врв Дно