Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Google Play Games - Играј игри за Android на твојот компјутер

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.060
1.959
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Google Play Games


Minimum PC specifications​
Your PC will need to meet these requirements to play.​
•​
OS: Windows 10 (v2004)​
•​
Storage: Solid state drive (SSD) with 10 GB of available storage space​
•​
Graphics: Intel® UHD Graphics 630 GPU or comparable​
•​
Processor: 4 CPU physical cores (some games require an Intel CPU)​
•​
Memory: 8 GB of RAM​
•​
Windows admin account​
•​
Hardware virtualization must be turned on​
Intel is a registered trademark of Intel Corporation or its subsidiaries. Windows is a trademark of the Microsoft group of companies.​
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Во моментов нема членови онлајн.

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.067
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно