1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ваши фотографии [Читај прв пост!]

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од Fatal1ty_, 15 Февруари 2017.

 1. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  @Whisky Vishera
  Топ фотки! Скоро низ форумов видов го продаваше никонот дека ќе зимаш алфа. На ново ја зема? И ако да, кога успеа да го испрљаш сензорот? :D Иначе, срча стакло!
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,555
  25,672
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Од фотосесијата на штотуку украсената елка (мислам дека заслужува да се најде овде)... Чепкана во LR остали информации на flickr

  [​IMG]Fairy Light by Martin Rayovski, on Flickr
   
  На gokica, Boce!, theMAD и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  ја брат тепам апарати, не ги штедам многу, среќен сум ако не му го откорнам маунтот за 1 година :) инаку на ново да од пиксплус
   
  На M.Pix му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Canon 600d-18-55mm

  Локација(Кеј на Вардар)

  IMG_5676.jpg
   
  На Boce! и damil им се допаѓа ова.
 5. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  Нешто ситно од Барселона.

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   
  На bojan dimkovski, Dinamit, Fatal1ty_ и уште 31 други им се допаѓа ова.
 6. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,076
  1,405
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
 7. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,076
  1,405
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Nikon D5200 at 18mm, 1/250 sec, f/8, ISO 200, edited in LR, PS and added VSCO filter. 26758099_1794330283945068_2453868862631699064_o.jpg

  original:
  before.jpg
   
  На bojan dimkovski, Boce!, Molec и уште 8 други им се допаѓа ова.
 8. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,076
  1,405
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
 9. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  Денес, на Шапка. Преладно, и многу ветер!


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Sharlovski, ljupce, Fatal1ty_ и уште 14 други им се допаѓа ова.
 10. Boce!

  Boce!
  Gaining Experience

  119
  165
  4 Август 2017
  Slikano na Kozjak, ezeroto niz magla...
  [​IMG]
  Slikano so Nikon D7200
  Sigma 17-50 f2.8 @19mm
  Blenda f13, 1/1000s, ISO 100.
  Copyright: ne e dozvolena nikakva upotreba i distribucija.
  Na EyeEm ja stavija na premium market, taka da i oficijalno e licencirana na mene vo "brak" so niv :)
   
  На tomaso, SiPy`, Fatal1ty_ и уште 5 други им се допаѓа ова.
 11. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,530
  10,556
  23 oктомври 2012
  Машко
  На Sharlovski, Necromancer, stefan_off и уште 10 други им се допаѓа ова.
 12. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  593
  489
  14 Декември 2013
  Машко
  Предобра![​IMG]

  Испратено од iПхоне
   
  На psyside и Oktar им се допаѓа ова.
 13. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  Што викате да си направиме ИТ ком избор на најдобра фотографија од наши членови. На месечно ниво. Сеедно со апарат или мобилен.

  Пример: секоја фотка што ќе добие 10+ лајкови да ја ставаме во засебна тема. Во пост со повеќе фотки авторот да избере една. Или некој друг предлог.
   
  На Dinamit, stefan_off, Boce! и уште 10 други им се допаѓа ова.
 14. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  599
  1,430
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  Џипе е ова бе ? :D
   
 15. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,530
  10,556
  23 oктомври 2012
  Машко
  Добра е идејата, може да се смисли некој убав формат на натпреварот со тоа што мислам дека може да бидат две посебни категории мобилни и не-така-мобилни фотки и од двете теми има доволно материјал па може и некоја изложба да се направи што воедно и ке биде еден повод за форумска дружба.
   
  На Boce!, l1d0v1c, theMAD и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  Од кај го знаеш бе? :D
   
 17. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  599
  1,430
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  Па од влаето :)
   
  На M.Pix му/ѝ се допаѓа ова.
 18. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  [​IMG]

  Од летна архива 2017.
   
  На Draynor, aleksandar.divitarov, Boce! и уште 19 други им се допаѓа ова.
 19. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Пиши некое инфо де :) EXIF е празен.
   
 20. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  Не ни приметив дека нема EXIF, ама рисајз правев па се изгубило.

  ISO 100, f/11, 1/20s
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 21. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  [​IMG]

  ISO 125, f/10, 1/125 - Национален Парк Маврово. Поглед од паркингот на Манастирот Јован Бигорски. Сликано е со 70-200, ама за жал не го носев екстендерот, а сакав ептен на планината да зумирам ама и од овој резултат сум задоволен.
   
  На Draynor, Software, fuzzjaw и уште 8 други им се допаѓа ова.
 22. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,530
  10,556
  23 oктомври 2012
  Машко
  Имаш екстендер? 1.4? Па дај бе да го пробам...
   
 23. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  Ајде нека подзатопли па да идеме негде крајов на месецов на дружба негде у природа.
   
  На Oktar и AleksandarCaki им се допаѓа ова.
 24. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  [​IMG]

  P3P, ISO 100, 1/250
   
  На Викса, krisbt, mackod и уште 8 други им се допаѓа ова.
 25. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  Катланово и Кожле. Phantom 3 Pro, ISO 100 и шатер варира али е HDR од 3 фотографии.
   
  На bojan dimkovski, Necromancer, tomaso и уште 15 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...