1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ваши фотографии [Читај прв пост!]

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од Fatal1ty_, 15 Февруари 2017.

 1. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  173
  207
  3 Јануари 2019
  Машко
  Телевизиската кула во Берлин. Ја едитирав вака, да изглда помрачно (комунистички со цел да се долови секојдневниот живот во Источна Германија).

  [​IMG]

  Sony a7 Mark 2 + Sony 28-70mm (Kit lens). Воедно ова е и мојот прв фул фрејм, па е тотална надградба од Nikon D3200 (од аспект на low light performance, dynamic range итн) што го користев до сега.

  28mm, f/11, ISO 100, 1/250
   

  Прикачени датотеки:

  • DSC00012.jpg
   Големина:
   814.2 KB
   Прегледи:
   451
  Последна промена: 15 Септември 2019
  На xristijanGTI, brasica, shifty и уште 12 други им се допаѓа ова.
 2. brasica

  brasica
  On your way to fame

  606
  918
  18 Април 2010
  [​IMG]

  A walk in the park

  Fujifilm X-T2 + Fujinon 16mm 1.4

  Малку кропната и чепнати боите во Capture One.
   
  На gOJDO, omegaRED, Fatal1ty_ и уште 16 други им се допаѓа ова.
 3. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,336
  9,756
  23 oктомври 2012
  Машко
 4. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,915
  2,151
  19 Јули 2013
  Само да немаше гранки во водата...
   
  bLaCk AnArChY, esquimaux и на Oktar им се допаѓа ова.
 5. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  562
  934
  16 Јануари 2016
  Машко
  + Би ја кропнал симетрично во однос на хоризонталата.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,424
  846
  1 Април 2012
  Машко
  Малку да смениме, еве неколку слики сликани на 35мм филм.
  Film: Kodak Gold 200 iso
  Camera: Praktica BMS, 50mm f/1.8

  085G6558.jpg 085G6559.jpg 085G6579.jpg 085G6594.jpg
   
  На FLEGMA, architect, Скоти и уште 18 други им се допаѓа ова.
 7. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,336
  9,756
  23 oктомври 2012
  Машко
  На FLEGMA, architect, psyside и уште 13 други им се допаѓа ова.
 8. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  688
  2,280
  27 Јануари 2014
  Машко
  Рим, 2016
  Морам да се вратам у архива малце, останав без апарат веќе 1 месец :cry:

  [​IMG]
   
  На FLEGMA, architect, Fatal1ty_ и уште 14 други им се допаѓа ова.
 9. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  688
  2,280
  27 Јануари 2014
  Машко
  На Kajsibebraat, FLEGMA, architect и уште 15 други им се допаѓа ова.
 10. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,429
  12,585
  2 Август 2012
  Машко
  Рим!!
  Кажи Бајаскулето во Солун таму... :)

  Извинете за ремет. Одлични фотографии.
  И твоите и од Октар. Свака част!
   
  На TheMarshal и M.Pix им се допаѓа ова.
 11. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,424
  846
  1 Април 2012
  Машко
  Еве уште една на 35мм кодак голд
  085G6499.jpg
   
  На TheMarshal, FLEGMA, shooter и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...