1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ваши фотографии [Читај прв пост!]

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од Fatal1ty_, 15 Февруари 2017.

 1. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  421
  597
  3 Јануари 2019
  Машко
  Хаха, па и сам си го одговорив тоа у мојата слика за стативот. За другото, се согласувам. Experimenting in photography is always fun.
   
  На MetalGear му/ѝ се допаѓа ова.
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,198
  1,845
  13 Јануари 2014
  Машко
  Nikon D5100, 50mm f/1.8, ISO640, 1/15.

  Има минимален едит колку да ги донесам боите поблиску до реалните, и веројатно да не беше од рака ќе беше и малку поостра.

  [​IMG]
   
  На PC_GAMER, shooter, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,442
  880
  1 Април 2012
  Машко
  35мм филм

  Film: Kodak Gold 200 iso
  Camera: Praktica BMS, 50mm f/1.8
  085G6538.jpg  Film: Kodak ProImage 100 iso
  Camera: Nikon F60, 28-80 kit lens
  085G6971-3.jpg
   
  На mrkela2009, PC_GAMER, Oktar и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,076
  1,405
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Auto 1.jpg

  1/100 ISO 200 f1.4
  DSC_5933.jpg

  1/125 ISO 100 f1.4 DSC_5933_insta_2_jpg.jpg

  Nikon Z 6 + Sigma 105 1.4 Art

  3та слика е кроп од втората
   
  На M.Pix, SiPy`, Скоти и уште 12 други им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Зградата на филхамонија во Хамбург.
   
  На theMAD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,442
  880
  1 Април 2012
  Машко
  Уште по некоја на 35мм филм

  Film: Kodak ProImage 100 iso
  Camera: Nikon F60, 28-80 kit lens 085G7006.jpg

  Film: Kodak ProImage 100 iso
  Camera: Nikon F60, 28-80 kit lens
  085G7032.jpg

  Film: Kodak ProImage 100 iso
  Camera: Nikon F60, Lens: 50mm f/1.8 D
  085G7013.jpg
   
  На SiPy`, temelk4, Oktar и уште 7 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...