1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телекабел станува мобилен оператор во 2018

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од bxxxn, 30 Јануари 2018.

 1. dipetar

  dipetar
  Intern

  65
  30
  1 Мај 2019
  им падна мрежата
  не пренесува глас
   
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,052
  4,202
  4 ноември 2013
  Машко
  Ај пошто стално ги браниш.... ај жити се кажи ми, зошто никој жив не може да ме слуша што му зборувам а нити па јас го слушам него.
  До вчера повеќе бев недостапен отколку достапен, а денеска од сабајле се ВРВ :) , сакаш да ти се јавам да си попрајме муабет во тишина?
   
  Последна промена: 25 Јуни 2019
  На kamenko и dipetar им се допаѓа ова.
 3. dipetar

  dipetar
  Intern

  65
  30
  1 Мај 2019
  Отидов јас во ВИП назад
  Виртуелен оператор ќе го заебаваат секогаш
   
  На Rukfash и HardCorec им се допаѓа ова.
 4. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,260
  1,031
  26 Април 2013
  Машко
  Абе добро си направил што си отишол назад на ВИП али по мое подобро ке беше да отидеше на Телеком МК али што е тука е.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dipetar

  dipetar
  Intern

  65
  30
  1 Мај 2019
  Имаат тарифа како оваа 500 што е на Телекабел, само што кошта 650 без договор со неограничени смс+.
  а и нативен со број бев на вип.

  Ако може @Rukfash да ми уплати (238+238 денари) за портација.
   
  Последна промена: 25 Јуни 2019
  На Rukfash и goran_oh им се допаѓа ова.
 6. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  184
  107
  25 Февруари 2017
  Машко
  Хммм... Немам никаков проблем.

  Башка еве скоро имав потреба вртев кон број во Шпанија, и кон наш број во Шпанија на роаминг, никаков проблем.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dipetar

  dipetar
  Intern

  65
  30
  1 Мај 2019
  тоа беше сабајле, некои два саата.
  За вртење нема проблем, тоа можеш и од/кон роаминг.

  Само за споредба, брзината на ВИП е значително помала за разлика од Телекабел
   

  Прикачени датотеки:

  Изменето од модератор: 25 Јуни 2019
 8. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,887
  1,125
  5 oктомври 2007
  Машко
  Се префрли или друг број е ова?

  Иначе кај мене е многу боље.
  [​IMG]

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 9. dipetar

  dipetar
  Intern

  65
  30
  1 Мај 2019
  Vip
   
 10. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,887
  1,125
  5 oктомври 2007
  Машко
  Да Вип.оне

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 11. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,141
  692
  8 Мај 2010
  Машко
  Ее бе се префрли. Не почека да ги средат проблемите ццц.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На Rukfash и marv им се допаѓа ова.
 12. dipetar

  dipetar
  Intern

  65
  30
  1 Мај 2019
  Не можам дебел, патувам пак наскоро.
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BorisKjorio

  BorisKjorio
  Intern

  6
  4
  27 Април 2018
  Машко
  Ги знаеме сите фрустрации и се друго, но секако пак излезе она сиромавиот дупло плаќа, но поарно е што влезе нов оператор, пошто немаше да има намалување кај постоечките.

  Телекабел освен што ја рента мрежата не наследи ништо друго, треба повеќе време да склучи договори со оператори од цел свет, да среди да не им наплаќа за дојдовни пораки за автентикација (не сум сигурен за ова баш), да го додадат префиксот и слично, овие постоечките се веќе во сериозни групации па имаат повеќе контакти низ цел свет, кои со 1 меил би им завршиле веќе работата која телекабел мака мачит.
   
 14. dipetar

  dipetar
  Intern

  65
  30
  1 Мај 2019
  Епа кога ќе стори се тоа, ќе си ја дигне цената.
  Доколку стори.
  Плус, како ќе објасниш неможност да праќаш смс кон странство?
   
 15. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,887
  1,125
  5 oктомври 2007
  Машко
  Искрено се додека овие им се конкуренција не им дреме. Јас невидов намалување никакво ни кај Телеком ни кај Вип.
  А што тоа ги интересира корисниците. Тоа се викаат подготвителни работи за да бидеш оператор, и се прават во тест период. За мене како корисник ич не ми е гајле што они си имаат нерешени проблеми, како што и нив не ги интересира да ги средат или да намалат цена за она што не го испорачуваат.


  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 16. dipetar

  dipetar
  Intern

  65
  30
  1 Мај 2019
  Јас навистина чекам @Rukfash да ми даде 500 денари.

  По договор мора да ти вратат пари.
  Ама не враќаат, кога им споменав се направија као да не читаат во приговорот.
  И сега имам 5 приговори во АЕК баш ради тие глупости.
  Мислам дека никој не зема тоа за сериозно колку е да немаш можност елементарна смс да пратиш до фамилија дека еве слетав.
   
 17. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,216
  23,877
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @dipetar Претера со дупли постови аман... уште колку предупредувања треба да ти дадам за да ти текне дека прекршуваш правила?
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 18. dipetar

  dipetar
  Intern

  65
  30
  1 Мај 2019
  Какви предупредувања и за што? Никогаш не сум бил предупреден.
  Али бриши комотно.
   
 19. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,141
  692
  8 Мај 2010
  Машко
  Да видиме со јунскиот апдејт дали е среден проблемот со С7 еџ.

  Ќе пишам деновиве дали се гаси 4G...[​IMG]

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  goran_oh, TexasUS и на mkiptv им се допаѓа ова.
 20. dipetar

  dipetar
  Intern

  65
  30
  1 Мај 2019
  Дебел, мене мислам со ова ажурирање ми се среди, ама кај мене стигна ова истото пред два месеци.
  Ај баш кажи.
   
 21. dipetar

  dipetar
  Intern

  65
  30
  1 Мај 2019
  Останатите приговори се уште чекаат на одговор од нивна страна.
  За другите чекам разврска од АЕК.


  Почитуван г. Петар,
  Во врска со Вашите приговори Ве информираме дека само некои странски оператори сеуште ја немат регистрирано нашата мрежа иако веќе е побарано од наша страна за побрзо реагирање.
  Ви се извинуваме за непријатностите кои сте ги имале, средствата за портирање на број во износ од 236 денари ќе Ви бидат одобрени.
  Со почит,
  Телекабел
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 22. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  184
  107
  25 Февруари 2017
  Машко
  Ова за СМСите?
   
 23. dipetar

  dipetar
  Intern

  65
  30
  1 Мај 2019
  Не, побарав да не ми се наплаќа портацијата кон друг оператор поради низата проблеми шо ги имав.
   
  Последна промена: 27 Јуни 2019
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 24. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  184
  107
  25 Февруари 2017
  Машко
  @Rukfash ќе заштеди :D
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 25. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  184
  107
  25 Февруари 2017
  Машко
  IMG_20190701_132937.png
   
  pipelin, Rukfash и на dipetar им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...