Прашање за пренесување телефон

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од mihovkris, 15 Јули 2017.

 1. mihovkris

  mihovkris Wax on, wax off

  142
  76
  1 Јуни 2016
  Моментално сум во Бугарија и сакам да и земам на мајка ми телефон некој до кај 100 евра. Ќе имам проблеми на граница?

  Фала.
   
 2. kirev

  kirev Sensei

  4,259
  2,740
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Распакуван, без кутија, вклучен колку да свети? Не
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 3. olikomerc

  olikomerc Sensei

  3,971
  2,611
  11 Декември 2008
  Машко
  Стави телефон во џеб, другото расфрлај низ кола по фиоки/врати и уживај.
   
  На igor_igor и DrMTR им се допаѓа ова.
 4. kirev

  kirev Sensei

  4,259
  2,740
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Пред многу години на Богородица му кажав на цариникот дека носам, ме погледна попреку и ме праша - спакуван, комплет? Тууу бар да си го растурел... Терај :)
   
  igor_igor, bxxxn, goranzoran и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. mihovkris

  mihovkris Wax on, wax off

  142
  76
  1 Јуни 2016
  xaxa убаво ти кажал :D океј фала ви
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kirev

  kirev Sensei

  4,259
  2,740
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Законот дозволува да внесеш роба до 350 евра без царина. Ама ако ти била за лично користење за време на престојот во странство. И волкот сит...
   
 7. DrMTR

  DrMTR Sensei

  4,344
  4,064
  27 Март 2014
  Карај нема мака. Извади го од кутија, и деловите од неа расфрлај ги по кола, колку да немоѓат да ти мрчат случајно.
   
 8. mihovkris

  mihovkris Wax on, wax off

  142
  76
  1 Јуни 2016
  Со автобус си идам. Не е проблем ќе зеам само телефонот и полнач.
   
 9. DrMTR

  DrMTR Sensei

  4,344
  4,064
  27 Март 2014
  Таман. фрли кутијата и телефонот во џеб. Нема шанси да ти мрчат, пошо го користиш телефонот, не е во кутија.
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 10. riki_staff

  riki_staff Wax on, wax off

  179
  94
  28 ноември 2015
  Машко
  На 2 пати пренесов по 3 телефони од германија со кутии бидејќи беа многу поевтини него кај нас....што за замараш за 1 телефон од 100 евра носи и не прашувај.

  Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
   
  На maci му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели