1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Motorola (Lenovo) паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 27 oктомври 2015.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,325
  4,529
  18 Септември 2013
  Машко
  Hallo Moto!

  Screenshot_9.png
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
 3. enterprise

  enterprise
  Gaining Experience

  53
  55
  25 Септември 2013
  Машко
 4. Ел Џеј

  Ел Џеј
  Intern

  3
  0
  6 Мај 2017
  Машко
  Има некој со Motorola One P30 Play, да сподели што телефон е, дали вреди да се земе, се мислам дали да го земам преку Вип?
   
 5. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  166
  172
  14 Септември 2016
  Машко
  На boksata и Sharlovski им се допаѓа ова.
 6. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
 7. tace73

  tace73
  Intern

  7
  1
  1 Март 2017
  Женско
  Има ли некој искуство со MOTOROLA MOTO G6 PLAY и Motorola One?
   
 8. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  793
  365
  10 Април 2011
 9. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  403
  311
  1 Февруари 2017
  Машко
 10. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,518
  1,176
  2 Јануари 2012
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
 12. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,518
  1,176
  2 Јануари 2012
  Телефонот е одличен PоC.
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Фолд за ова гомце е бог, за 500$ + добиваш вистински хај енд уред не играчка
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,518
  1,176
  2 Јануари 2012
  За 500$ помалце добиваш хај енд телефон што е покорисен и од двата уреди.
   
 15. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  293
  236
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  како се однесувате, како $500 да се кафе-пари
   
  На Rukfash и artweb им се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Кај уреди од оваа класа се кафе пари

  Хај енд? :oh::oh:
   
 17. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  293
  236
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  моја грешка, не знам кај видов дека $599 ќе биди моторолата
   
 18. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,130
  3,483
  7 ноември 2014
  Машко
  Моторола решава проблем кој не постои - сегашните телефони немаат толкав проблем со големина за да одиме во екстремни решенија кои додаваат 1000+ долари во цената на телефонот.

  Кај Galaxy Fold, цената е во тоа што добиваш таблет и телефон во едно, додека кај Motorola добиваш телефон и бескорисно мал уред. Всушност, поевтина варијанта е да се земе iPhone 11 Pro + Apple Watch 5 и ќе имаш драстично подобри и покорисни уреди.

  П.с. Ми се допаѓа неукоста на MKBHD - "нема предна камера, не ја видов“. Каков невиден досаден douchebag е, он и Unbox Therapy треба под итно да се изгубат од сценава.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Yep, а за MKBHD кога зборев дека generic bs му се видеата ме хејтаа на форумов...
   
  На ARMac и TylerMkD им се допаѓа ова.
 20. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,338
  7,313
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Башка пластичен екран. :)
   
 21. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  118
  96
  6 Февруари 2016
  Машко
  Ќе прашам во оваа тема,
  Во нептун гледам се продава мото г6 за 7.000 денари. Дали е добар дил? Ми треба телефон за месинџер/вибер и дремење на форуми. Можам до кај 9.000 да дадам, па г6-ката влага во буџет.
   
 22. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  208
  317
  12 Декември 2015
  Машко
  Unbox Therapy знае да даде валидни коментари и да допре во срж некад. MKBHD од друга страна е тинејџерка пред огледало.
  Испратено од VTR-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 23. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,077
  440
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Коле, одлична конкуренција на ми9т про.

  Доста финеси за снимање видео навечер. Читав ке доаѓал Бугарија уште пред некој месец.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 24. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,130
  3,483
  7 ноември 2014
  Машко
  Не знам, искрено не го следам воопшто веќе. За жал сите бркаат прегледи по секоја цена - да имаш рецензија во првите неколку денови е главен двигател за прегледите и заради тоа квалитетот на рецензијата е на втора страна.

  Во втор аспект е образованието и интелектот на рецензентот - за да разбере одреден производ прво треба да ја разбира и да е возбуден за технологијата позади него (како што е пример Linus) и да го гледа од аспект на потрошувачот за кој е наменет (како што секогаш прави Michael Fischer).

  MKBHD се прослави како кинематограф повеќе отколку како рецензент, општо е досаден да го слушаш бидејќи нема никаква љубов кон технологија или пак сака да ја разбере. Unbox Therapy пак воопшто не треба да биде во овој свет - влезе по грешка со Bend test на iPhone 6 и откако виде дека има многу пари, остана во него.

  Сепак, за да има квалитетни рецензии, треба да има и читатели кои ценат квалитет - а тоа се помалку и помалку го има.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  За телефони топ 10,

  Anandtech

  Techtablets

  Notebookcheck

  GSM Arena

  Mobiletechreview

  Erica Griffin

  Linus

  ArsTechnica

  Android Central

  XDA Developers
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...