1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Motorola (Lenovo) паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 27 oктомври 2015.

 1. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  573
  227
  9 Август 2018
  Машко
  Одличен концепт, добар уред но тиња спецификации.
   
 2. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,327
  1,049
  2 Јануари 2012
  Машко
  Нема љубов кон технологија, а нема ни љубов кон кинематографијата затоа што безвезе му се снимени и повеќето видеа и пробува со безвезе ствари да привлече внимание.

  И Фишер глуми лудило, пробува да изгледа како да знае повеќе од што знае и измислува нереални сценарија за користење на некои од уредите.
   
  Последна промена: 18 ноември 2019
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,288
  25,667
  4 Септември 2008
  Не знам само како на луѓето им се свиѓаат видеата на MKBHD, видеата имаат видно заситени бои, повеќето му се пресветли, балансот на бела прецрвен, порано беше добар сега има 5 креатори во најмала рака што имаат далеку подобри видеа со 1/10 од неговата опрема.
   
 4. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  565
  274
  7 oктомври 2014
  На тој евент имало лошо светло, се жалеше на на соц. мрежи.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  9,481
  9,183
  24 Јуни 2009
  Машко
  Овој новиот Razr колку ќе кошта у наши пари?
   
 6. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  168
  133
  20 Јуни 2009
  100K+.

  Кај нас најверојатно нема да биде достапен по операторите :)

  А во странство ќе го купуваат луѓе на кои не им се важни спецификациите туку формата и ВАОВ факторот кој ќе го предизвикуваат кај другите.

  Можеби е тешко да се разбере на ИТ форум но телефонот си има свое место.

  Исто како што има и ФОЛД и МЕЈТ.

  Особено кај девелопери кои се подготвуваат да уредите кои се превиткуваат.
   
  The Geek Boy, Скоти и на krema им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  9,481
  9,183
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мислев дека иПхоне е најскап. После ова јабукарите паѓат од тронот на најскапи телефоништа. :)
   
 8. xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  За година дена од сега, телефони со дисплеи на превиткување ќе има од Доџи Фон и БлекЏек или како и да се викаат оние Ан'оч што ги носи за 1500 динара. Нема никаква филозофија во целиот концепт нит пак некој битен техничко-технолошки дострел. Се ретерира назад кон пластика наместо стакло со што неам премногу спор, не сум сигурен дали капацитативен или резистентен метод за интеракција но на крај на ден се работи за side-grade наместо за upgrade.

  Забавен телефончич во секој случај, ќе го купам за година две од Жаомије или сличен производител за 100е.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,441
  12,615
  2 Август 2012
  Машко
  Целна група:
  • Носталгичари со многу пари

  Телефоните со покретни делови ниту кога беа dumb беа омилени ниту сега ќе бидат.

  btw
  Технологијава плачи за употреба по автомобили и сл.
   
 10. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  933
  356
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  GSM arena малце нервираат. Ако им се свиѓа телефон се ке напишат за него па чак и одвишок. Пример Samsung S10 па после апдејт за камерите ревјуто си го надополнија.

  Доаѓа понебитен телефон не ни проверуваат HDR (z20). За предната камера два збора, ни резолуции ни опции(rog2 и LG v40). После апдејти ревју кој му ебе матер.

  До скоро незнаев дека Рог 2 има 1080p 60FPS предната камера.

  На LG V40 предните камери не чинат, како што зошто не битно.


  Јес да ајфон и самсунг се најдостапни сегде. Дај да отвориме јутуб канал македонски (барем веб страна)

  Константност во минус.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,288
  25,667
  4 Септември 2008
  Ќе си платиш и ќе ти направат ре-тест, нема тука ништо за нервирање. LG сите телефони на лансирање имаат просек камери, после средуваат. Нив ги ставив како сајт кој нуди доста информации за хардвер/софтвер, плус исти локации на добар дел од тестовите, од ист агол/позиција итн, а згора на тоа константно фул резолуција слики.
  Не, секое видео му е поново такво, дури и последново за Mi Note 10.
   

Сподели

Вчитување...