1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Пошти- општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од TATA_MATA, 28 Мај 2016.

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?

 1. Да, задоволен/а сум

  12.4%
 2. Ок се, сум немал/а некакви особени проблеми

  39.6%
 3. Не сум задоволен/а

  19.4%
 4. Не сум воопшто задоволен/а

  28.7%
 1. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  306
  70
  14 Август 2009
  Денес глеам кај мене стигнало картонче, дали е од пред да затворат аеродром стигната пратката или дали сега стигаат не ми е јасно
   
 2. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  442
  1,326
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  @n1kola18 друже пратката ти е пристигната уште од 09.03 кај нас во МК. Пратката ти е испратена со EasyShip преку DHL Ecommerce(стандардната DHL пошта преку Германија не DHL Express):
  DHL ecommerce тракинг: 2042400272598870
  Стандардизиран тракинг: RX145480199DE
   
  На n1kola18 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. n1kola18

  n1kola18
  Intern

  77
  21
  21 Мај 2018
  Во локална пошта треба да е стигната?
   
 4. n1kola18

  n1kola18
  Intern

  77
  21
  21 Мај 2018
  Иначе пред 1 недела порачав од кина, денес гледам вратена кај продавачот.

  EE10006429770920001030003F0N

  Еве тракинг.
   
 5. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  2-3 месеца.
   
 6. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Веќе не е тоа што беше... И пред тоа не беше идеално ама барем работеше колку толку сеа па ич ајде иди разбери ги де... Пише "во Пошта" идам до поштата тај на шалтеро ми вика овде нема ништо до сега стигнато од СК е ај сеа...
  11.PNG
   
 7. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  Утре треба да стигне.
   
  На Harrabed и Riste19 им се допаѓа ова.
 8. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Ега да е така окози се чекајќи :D
   
 9. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  Денес е во Скопје, утре е во Штип.
   
  На Harrabed му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  691
  1,066
  3 Јануари 2019
  Машко
  Screenshot_20200406-154311_Chrome.jpg

  Дали ова значи дека пратката е вратена на праќачот?

  Или дека е на transfer airport. Иако статусот е од 22 Март, денес се појави ова.
   
 11. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  920
  631
  11 ноември 2015
  Машко
  Дали ви стигаат пратки? Јас имам веќе 20пратки ако не и повеќе што ми пишува arrived at destination country веќе недела дена.
   
 12. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  544
  372
  22 Март 2016
  Машко
  Денеска на мене ми се појави во наша пошта,порачан процесор кој беше пратен на 17ми Март.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 13. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  473
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  преку која пошта?
   
 14. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  544
  372
  22 Март 2016
  Машко
  Сингапур

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 15. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  743
  685
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 16. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  191
  94
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Што ќе биде со пратките што се во Прага знае ли некој?
   
 17. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  293
  317
  7 Септември 2010
  И јас имам една ваква пратка, од Март и не се менува ништо подолго време.
  На другата пратка имав ист ваков статус, во иста земја (Катар) и после 3 дена стигна во Скопје.

  Би требало да значи дека е пратена од транзитен аеродром за накај МК (од искуство ова), а ако се преведува како да е препратена од Скопје некаде...


  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 18. orce66624

  orce66624
  Gaining Experience

  84
  50
  13 Август 2016
  Машко
  Вака стои скоро 20 дена
  2020-03-20 16:55Macedonia, Arrived at destination country airport
  И уште 1 имам ваква со дата 25,03
  Што мислите во МКД е или не?
  на наша пошта ништо не дава
   
 19. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  920
  631
  11 ноември 2015
  Машко
  Исто и кој мене на 20 пратки.
  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 20. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  429
  114
  15 Мај 2012
  Машко
  Мк пошта работи сервисот за тракинг? Два дена пробувам со различни тракинг само лоадинг стои под барај и не дава инфо.
   
 21. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кај мене со VPN работи.
   
  На Pilsator му/ѝ се допаѓа ова.
 22. sinsinsin

  sinsinsin
  Intern

  12
  0
  22 ноември 2019
  Женско
  дали EMS е во функција моментално во државава?
   
 23. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,463
  11,731
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  На 11 март ЕМС ми донесе пакетче до дома, на 20 март со оставено картонче отидов таму да си го земам. Не ме пуштија внатре како и обично, во двор завршивме работа.

  Најинтересно е што не ни требаше да одат пакетчињата преку ЕМС, веројатно си поделиле работа со Пакетско (од кое на 10 април уште едно ми стигна на врата).
   
  На krema и Маша им се допаѓа ова.
 24. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  664
  430
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  IMG_5840.JPG IMG_5841.JPG

  Да не има некој со сличен тракинг од China post? Чудно ми е волку време да бидат вака.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 25. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  129
  31
  3 oктомври 2018
  Женско
  Примил некој нарачка од Велика Британија во скоро време? Да знам дали да ја очекувам, нема тракинг број нарачката.
   

Сподели

Вчитување...