1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Лемење: добар flux? Вентилација?

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од toshex, 3 Февруари 2019.

 1. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,659
  4,109
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Stepena se ne se watts :) Inaku od alija mi e naracan zaedno sose vrvovi i rezerva greaci.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  My bad :)
  Od kaj go zema?

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 3. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
  Bt electronics спроти југо дрво, мегамобил мк (мобиларата), или алфа електроника ( од Битола) побарај за вруќ ваздух. Околу 100 еу се.
   
 4. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,239
  3,621
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
 5. hpetrovski

  hpetrovski
  Gaining Experience

  56
  93
  22 oктомври 2018
  Машко
  3D Artist
  Од кај е купен овој?
   
 6. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,886
  12 Јануари 2016
  Машко
  За парите би требало да вреди... Зависи тебе што ти треба и колку мислиш да вложиш.

  Инаку ако баш бараме маани, наводно заштитата не е на ниво на поквалитетните и поскапите модели. Овде ги најдов фотографиите од електрониката:
  [​IMG]

  [​IMG]


  Овде има некој сличен модел B2, се гледа електрониката... Исто и Италијанов демонстрира ама без отварање внатре. Како и да е, за парите би требало да е ок. Дека има подобри, секако. :)
   
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,618
  7,686
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер

  И јас имам Yihua ама овој модел

  123.jpg

  Прекрасна станица за парите, само типовите со него што доаѓаат не се баш баш. Кога пробуваш да стопиш некој огромен блоб на напојување или држач на конектор и го опнеш на 400+ степени, типовите негови се виткаат :) сите се искривија.

  Затоа 10 Hakko типови и нема гајле. Еве го со години ми работи. Ама нели сега нема натигодајмиго со китајци па гледаме и локално.

  Једина маана му е што не е со конектор рачката па ако го стопиш кабелот ќе мора да го отвориш да ја смениш жицата.
   
  На krema и Lokvan им се допаѓа ова.
 8. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,886
  12 Јануари 2016
  Машко
  За такви „силеџиски“ работи како топење дебели блобови калај, таман се пазарските леткуми без никаква контрола... Или барем така се погоди тој лани што го земав од Хубо за помалку од 200 денари.

  Инаку баш пристојно изгледа тоа Yihua-та.
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...