• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Курсеви...

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Ќе ги замолам сите што знат некој курс поврзан со компјутери (било каков), кој треба да започне, значи да може некој да се запише...

Еве мене конкретно ме интересира нешто поврзано со веб дизајн, па ако некој знае нека пише...


Поздрав
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
904
77
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Мислам имаше еден во Скопје за 3d само не ми текнува како се викаше ама сега веќе може да е завршен, но секоја година се организира. Така можеш да се запишеш наредната година:LOL:.
За курсеви за Word,excel,power point има многу.:LOL:
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Види во Семос мислам дека таму на скоро секои два месеци се организираат курсеви т.е. во зависност од тоа кога ќе формираат група. Имас за веб, графички итн. дизајн
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Ќе ги замолам сите што знат некој курс поврзан со компјутери (било каков), кој треба да започне, значи да може некој да се запише...

Еве мене конкретно ме интересира нешто поврзано со веб дизајн, па ако некој знае нека пише...


Поздрав

Ако побрзаш во Семос треба да почне курс за Photoshop мислам дека ќе стигнеш..
 

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Еве ценовник на курсевите од Семос:

http://www.semoskoc.com.mk/default.aspx?cId=254&Lan=MKЛинкот на Александар е за курсеви за професионалци и официјални курсеви, затоа цените се така големи.

Видете го и овој ценовник, не изгледа скапо... Мене најпривлечен ми изгледа Dreamweaver, почнува на 19.02.2008, баш утре ќе видам како стојат со места...

Еве го ценовникот:

http://www.semoskoc.com.mk/default.aspx?cId=234&Lan=MK
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
На секој нареден курс или степен се добива по 15% попуст (5 или 15% не сум сигурен како беше)
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Ме интересите чисто информативо, дали ови курсеви се почетнички или напредни или пак ги има двата вида?

За Photoshop имаат и почетен и напреден.

P.S. разгледај на нивниот сајт има податоци точно на кој курс што се учи.
 

virus_

Intern
27 ноември 2007
32
1
Koga veke pocnavte so Semos eve jas da si se pofalam se zapisav na Dreamweaver poceten ,Dreamweaver napreden i Flash. Treba da pocnam so obuka od 22 znaci za 2 dena i najverojatno ke pocnam so flash a posel so drugite .Kariv vo toa sto imase novogodisen popust pa ako gi uplatis kursevite do 15.1.2008 dobivas na site po 25% popust znaci mesto da plakam 19.000 den mene mi se fati nakaj 14.000. Ako nekoj veke gi ima slusano onvie kursevi ke go zamolam da mi kaze dali se ok ili ne da znam dali zabe sum frlil pari ili ne.
 

DaRkSlidE

Intern
14 мај 2007
152
2
У новина видов реклама на Александрија за курс по Java програмирање, е сега што, како е, најдобро да си разгледаш на www.alexandria.com.mk или директно во Александрија.
Поздрав!
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
У новина видов реклама на Александрија за курс по Java програмирање, е сега што, како е, најдобро да си разгледаш на www.alexandria.com.mk или директно во Александрија.
Поздрав!

Интересно изгледа а и цената не е превисока. Немаат спомнато дали курсот е скроз за почетници кои немале досега никакви допирни точки со програмирање или за студенти кои веке имаат познавање од програмирање (од други програмски јазици мислам)
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Интересно изгледа а и цената не е превисока. Немаат спомнато дали курсот е скроз за почетници кои немале досега никакви допирни точки со програмирање или за студенти кои веке имаат познавање од програмирање (од други програмски јазици мислам)
Cekaj malce. Sakash da kazish deka 1100 evra ne e previsoka cena!?:isplashen: Na fakultet edna godina e otprilika toklu. Sega mozi se stvarno kvalitetni kursevite ama sepak mislam deka cenata e malku-mnogu visoka.
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Според народната "Секое школо се плаќа". Е сега за да се стекнеш со знаење од таков тип никаде во светот не е евтино , мое мислење е дека не претерале многу, а плус тоа осевен на ФОН незнам дали на друго место во МКД може да се учи Java. Незнам не ја познавам многу Александрија, нека даде некој оцена што веќе студира или студирал таму.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1.295
48
Имаше во лог-ин системи (до нова) на времето курсеви за фронт пејџ...
 

Tina

Intern
3 март 2008
11
0
dali nekoj znae kade mozam da najdam kurs za 3D maya???
ili dali ima nekoja firma koja vrsi obucuvanje za 3d grafika
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.622
Мислења
927.269
Членови
33.215
Огласи
1.325
Најнов член
TalkTalk
На врв Дно