• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
vlatkorun
Реакции
14
Решенија
0

Пораки на профилот Нова активност Теми и мислења Неодамна напишани решенија За

 • Zdravo
  Gleam deka dosta pisuvas okolu dekodiranje na Blackberry i takvi stvari, jas postaviv edno prasanje no ke ti pisam i tuka na Private.

  Dali imas resenie za toa kako da go konfiguriram toa so DATA PLAN-ot na blackberry i da mozam da gi koristam site nivni aplikacii i dodatni raboti
  Vaka na sekoj obid dobivam odgovor HANSET FOR THIS DEVICE NOT SUPPORTED ili nesto slicno, ili pa ne mozam mail da sinhroniziram.

  Pozdrav i se najdobrro.
  P.S. Mobilniot e BB 8520, kupen e od T-mobile, i odkodiran e za karticki, no ova ne moze da se korisiti.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Дно