• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Каков интернет користите?

Каков интернет к

• Dial Up

Гласови: 5 3.0%
  • ISDN

Гласови: 0 0.0%
  • ADSL

Гласови: 63 37.7%
  • Кабловски

Гласови: 56 33.5%
  • Сателитски

Гласови: 3 1.8%
  • Wi-Fi

Гласови: 8 4.8%
  • WADSL

Гласови: 32 19.2%

• Вкупно гласале
    167
  • Ја почнал/а темата

Rusin

Intern
28 април 2007
37
0
Луѓе пишете каков интернет користите и како сте задоволни од него. Дали ви прави нешто проблеми ова она. Еве ја користам Кабловски интернет и сум прилично задоволен од него. Понекогаш ми паѓа мрежата и модемов по малку ме зафркава, али инаку си работи добро.

Acid

Intern
17 април 2007
45
36
www.kajgana.com
WADSL, добар е.

Претходно ADSL и кабелски од Телекабел, ама цените некако превисоки ми беа. Додуша, од Телекабел повеќе се откажав заради тоа што неможев да кренам повеќе од 250kbps, и разговорот со техничката служба остануваше на она "ќе провериме и ќе ви се јавиме" - без да ми побараат телефонски број. Нормално не се јавуваат :)

Засега, задоволен корисник на WADSL.

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
WADSL, vcera dojdoa ludje da mi priklucat i konecno imam internet:) taka da zadovolna sum i srecna sto imam internet voopsto... pa ke vidime kakov ke se pokaze.

Alek24

Intern
18 април 2007
83
0
Koristam kablovski internet i sega za sega mislam deka e najdobro resenie. Najevtina varijanta za neogranicen download. 1500 den. mesecno so neogranicen download. Spustam do 40 Gb vo mesec i brzinata ostanva ista. Pred vreme imav i adsl ama za razlika od kabliovskiot toj e katasrtofa. Ke naprajs 10 Gb i ojde brzinata. Pobavno od dial up e posle. Zato mislam deka kablovskiot e najdobar.:))

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
wi-fi i tri dena imam internet eden den nemam i sega se mislam da stavam kablovski ili ke pocekam WiMax

psybaron

Intern
10 април 2007
745
48
Куманово
markoaleksic.com
Koristam kablovski internet i sega za sega mislam deka e najdobro resenie. Najevtina varijanta za neogranicen download. 1500 den. mesecno so neogranicen download. Spustam do 40 Gb vo mesec i brzinata ostanva ista. Pred vreme imav i adsl ama za razlika od kabliovskiot toj e katasrtofa. Ke naprajs 10 Gb i ojde brzinata. Pobavno od dial up e posle. Zato mislam deka kablovskiot e najdobar.:))
koj kablovski internet imas?(brzina,provajder) geldam od bitola si pa neznam dali vo Kumanovo ima takov? zasto koga ke se vratam doma planiram da go menjm ADSLot zasto ovie on mt.net mnogu se ku®©@T so limit.

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Користам кабелски интернет и сум презадоволен, досега само два пати паднала конекцијата :cool:

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Kablovski na telekabel, 1024/256 (taka pisuva na reklamata) na testmy.net bese okolu 690, konekcijata e super, problemi sum imal samo 2 dena, downloadot e sekogas nad 80KB/s

Alek24

Intern
18 април 2007
83
0
koj kablovski internet imas?(brzina,provajder) geldam od bitola si pa neznam dali vo Kumanovo ima takov? zasto koga ke se vratam doma planiram da go menjm ADSLot zasto ovie on mt.net mnogu se ku®©@T so limit.
Koristam kablovski od mobi. To e istata kompanija kako robi vo stip mislam i telekabel vo sk. Paketot mislam deka se vika basic. Plakas 600 den mesecot i vo niv imas 600 Mb transfer. Ako gi nadminis tie 600 mb (jas gi nadminvam za 1 sat), plakas 1 Mb 1 den. duri ne stignis do 1500 den. Posle kolku i da downloadiras poke od 1500 ne mozis da platis. Brzinata e 1024/256 i sum mnogu zadovolen. Pozdrav

tryme

Intern
7 мај 2007
6
0
Си користам Кабловски и супер ми е, и мое мислење е дека е најдобар. :gjavol:

zenderski

Intern
7 мај 2007
11
0
ADSL posto tatkomi raboti u telekom i ima nekoj bonusi za vraboteni pa taka downloadot mi e neogranicen a brazinata dvojno pokacena 2048kb/sek

mitash

Intern
8 мај 2007
120
6
Гевгелија
mitash's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 1600 six-core
Motherboard
MSI Tomahawk B350
Storage
SanDisk 240GB SSD Plus
PSU
Cooler Master Real Power 550W
RAM
16GB DDR4 2400MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB
OS
Windows 10 x64
Koristam kabelski, 512/64:mad: , e sega 900 denari e mesecno :). Neogranicen download, brzinata e okolu 50-56kb/s

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Кабловски интернет од Телекабел, 1024/256 ама не сум многу задоволен посебно поради МНОГУ лошата состојба на латенцијата.

eAbacus

Intern
26 март 2007
16
0
WADSL od On.net...go imam nekoi 9 meseci i do pred eden nekolku vreme nemav skoro nikakva poplaka. Filmovi i muzika ne simnuvam, za surfanje i simnuvanje na sitni trial ili celi programi i po nekoja serija e super, 10 giga vkupno za cel mesec. Iako kako sto slusam kolegi ne mozat da si iznafalat od kablovskiot, samo mislam deka moras i kablovska da stavis za da go imas, a toa me nervira zatoa sto sateltskirte resiveri i cinii veke voopsto ne se luksuz. Popravete me ako gresam

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Користам ADSL и пред да данлодирам 4GB влече со 150-160kb/s али после со 1-6 kb/s :) , а кај нив пишува дека после овие 4GB ке биде демек како Dial up али нема врска.
После десет дена немам интернет туку крш.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,572
Мислења
820,930
Членови
28,238
Најнов член
$КИКО$
На врв Дно