1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каков интернет користите?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Rusin, 29 Април 2007.

Каков интернет к

 1. Dial Up

  5 глас/а
  3.0%
 2. ISDN

  0 глас/а
  0.0%
 3. ADSL

  63 глас/а
  37.7%
 4. Кабловски

  56 глас/а
  33.5%
 5. Сателитски

  3 глас/а
  1.8%
 6. Wi-Fi

  8 глас/а
  4.8%
 7. WADSL

  32 глас/а
  19.2%
 1. Rusin

  Rusin
  Intern

  37
  0
  28 Април 2007
  Луѓе пишете каков интернет користите и како сте задоволни од него. Дали ви прави нешто проблеми ова она. Еве ја користам Кабловски интернет и сум прилично задоволен од него. Понекогаш ми паѓа мрежата и модемов по малку ме зафркава, али инаку си работи добро.
   
 2. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  Кабловски и овој сега за сега арен ми е :)
   
 3. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,798
  75
  7 Април 2007
 4. Acid

  Acid
  Intern

  45
  36
  17 Април 2007
  WADSL, добар е.

  Претходно ADSL и кабелски од Телекабел, ама цените некако превисоки ми беа. Додуша, од Телекабел повеќе се откажав заради тоа што неможев да кренам повеќе од 250kbps, и разговорот со техничката служба остануваше на она "ќе провериме и ќе ви се јавиме" - без да ми побараат телефонски број. Нормално не се јавуваат :)

  Засега, задоволен корисник на WADSL.
   
 5. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  Dial up :)

  (Сите знаеме каков е)
   
 6. Jaia^^

  Jaia^^
  Intern

  146
  2
  22 Април 2007
  WADSL, vcera dojdoa ludje da mi priklucat i konecno imam internet:) taka da zadovolna sum i srecna sto imam internet voopsto... pa ke vidime kakov ke se pokaze.
   
 7. bons

  bons
  Gaining Experience

  242
  70
  9 Април 2007
  Машко
  Adsl 2.5 Mbps и не се жалам :)
   
 8. direktor.e

  direktor.e
  Intern

  608
  4
  6 Април 2007
  WADSL od On Net. Nema drug izbor vo momentov..
   
 9. Alek24

  Alek24
  Intern

  83
  0
  18 Април 2007
  Koristam kablovski internet i sega za sega mislam deka e najdobro resenie. Najevtina varijanta za neogranicen download. 1500 den. mesecno so neogranicen download. Spustam do 40 Gb vo mesec i brzinata ostanva ista. Pred vreme imav i adsl ama za razlika od kabliovskiot toj e katasrtofa. Ke naprajs 10 Gb i ojde brzinata. Pobavno od dial up e posle. Zato mislam deka kablovskiot e najdobar.:))
   
 10. dani_janev

  dani_janev
  Intern

  280
  7
  19 Април 2007
  wi-fi i tri dena imam internet eden den nemam i sega se mislam da stavam kablovski ili ke pocekam WiMax
   
 11. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  koj kablovski internet imas?(brzina,provajder) geldam od bitola si pa neznam dali vo Kumanovo ima takov? zasto koga ke se vratam doma planiram da go menjm ADSLot zasto ovie on mt.net mnogu se ku®©@T so limit.
   
 12. Xx^vodac^xX

  Xx^vodac^xX
  Intern

  4
  0
  3 Мај 2007
  ADSL koristam i mn e dobar sto da kazam :D
   
 13. Ismet

  Ismet
  Intern

  250
  4
  7 Април 2007
  Користам кабелски интернет и сум презадоволен, досега само два пати паднала конекцијата :cool:
   
 14. Password

  Password
  Intern

  393
  9
  10 Април 2007
  Wifi na T1 link :) Za prvpat ovde!
   
 15. delix

  delix
  Intern

  702
  23
  7 Април 2007
  Машко
  Kablovski na telekabel, 1024/256 (taka pisuva na reklamata) na testmy.net bese okolu 690, konekcijata e super, problemi sum imal samo 2 dena, downloadot e sekogas nad 80KB/s
   
 16. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  :rofl:
   
 17. Alek24

  Alek24
  Intern

  83
  0
  18 Април 2007
  Koristam kablovski od mobi. To e istata kompanija kako robi vo stip mislam i telekabel vo sk. Paketot mislam deka se vika basic. Plakas 600 den mesecot i vo niv imas 600 Mb transfer. Ako gi nadminis tie 600 mb (jas gi nadminvam za 1 sat), plakas 1 Mb 1 den. duri ne stignis do 1500 den. Posle kolku i da downloadiras poke od 1500 ne mozis da platis. Brzinata e 1024/256 i sum mnogu zadovolen. Pozdrav
   
 18. DimitarMK

  DimitarMK
  Гостин

  Wadsl али малку се 10 гига
   
 19. tryme

  tryme
  Intern

  6
  0
  7 Мај 2007
  Си користам Кабловски и супер ми е, и мое мислење е дека е најдобар. :gjavol:
   
 20. zenderski

  zenderski
  Intern

  11
  0
  7 Мај 2007
  ADSL posto tatkomi raboti u telekom i ima nekoj bonusi za vraboteni pa taka downloadot mi e neogranicen a brazinata dvojno pokacena 2048kb/sek
   
 21. mitash

  mitash
  Intern

  120
  6
  8 Мај 2007
  Машко
  IT tech
  Koristam kabelski, 512/64:mad: , e sega 900 denari e mesecno :). Neogranicen download, brzinata e okolu 50-56kb/s
   
 22. Lightlord

  Lightlord
  Intern

  86
  1
  6 Април 2007
  Кабловски интернет од Телекабел, 1024/256 ама не сум многу задоволен посебно поради МНОГУ лошата состојба на латенцијата.
   
 23. eAbacus

  eAbacus
  Intern

  16
  0
  26 Март 2007
  WADSL od On.net...go imam nekoi 9 meseci i do pred eden nekolku vreme nemav skoro nikakva poplaka. Filmovi i muzika ne simnuvam, za surfanje i simnuvanje na sitni trial ili celi programi i po nekoja serija e super, 10 giga vkupno za cel mesec. Iako kako sto slusam kolegi ne mozat da si iznafalat od kablovskiot, samo mislam deka moras i kablovska da stavis za da go imas, a toa me nervira zatoa sto sateltskirte resiveri i cinii veke voopsto ne se luksuz. Popravete me ako gresam
   
 24. <<ExeCutoR>>

  <<ExeCutoR>>
  Intern

  132
  2
  16 Април 2007
  Користам ADSL и пред да данлодирам 4GB влече со 150-160kb/s али после со 1-6 kb/s :) , а кај нив пишува дека после овие 4GB ке биде демек како Dial up али нема врска.
  После десет дена немам интернет туку крш.
   
 25. Chejo

  Chejo
  Intern

  43
  1
  6 Мај 2007
  Машко
  WADSL od on.net zadovolen sum od nego zatoa sto ne pagja cesto. Megjutoa mislam deka ima pogolema latencija od site broadband interneti.
   

Сподели

Вчитување...