1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Deezer Family

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Justice for All, 22 Мај 2017.

 1. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  715
  12 Април 2013
  Машко
  Едниот фамили профил е во Америка сега, прво работеше без проблем, сега не може да се логира цело време дава грешен пасворд, а пасвордот е тој, после некако успеа да се логира, ама не може да се префрли на неговиот профил.

  63358022_2195374293879207_11827188881948672_n.jpg
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
 3. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  715
  12 Април 2013
  Машко
  @DrMTR нешто впн те зеза изгледа,пошто гледам ТР не ти стои?

  деезетр.png
   
 4. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  10 месеци користам француски дизер
   
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
 6. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  793
  679
  27 Јуни 2012
  И нонстоп мора да користиме Турски VPN ако одиме преку турскиот дизер?
   
  Последна промена: 19 Јуни 2019
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  715
  12 Април 2013
  Машко
  Па уплати на турски деезер, преку впн и пејпал за само 140ден фемили пакет
   
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  Само за најавата ке ти треба турски впн. потоа не.
   
  На wolverine му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ReBorned

  ReBorned
  Intern

  19
  4
  15 Септември 2017
  Машко
  Како плаќате со пејпал на турски deezer? Се конектирам со VPN, ми дава намалени цени во турски лири но нема опција за плаќање преку пејпал, само виза и мастер а така препознава дека не е турска туку мк картичка и не можам да платам...

  Sent from my SM-A530F using Tapatalk
   
 10. ReBorned

  ReBorned
  Intern

  19
  4
  15 Септември 2017
  Машко
  Всушност Турција не е поддржана од PayPal.

  Sent from my SM-A530F using Tapatalk
   
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  715
  12 Април 2013
  Машко
  пробај преку ова ако може. за 12 месеци припејд кошта 940денари поделено со 12месеци кошта 78.4 денари месечно :D цената за пакетот е премиум, не е фамили.
  Pay Online Easily and Securely without Credit Card - CASHU

  cashu.png
   
 12. ReBorned

  ReBorned
  Intern

  19
  4
  15 Септември 2017
  Машко
  Фала ти, веќе платив 1 месец преку руски впн и ќе видиме како ќе се понаша :)

  Sent from my SM-A530F using Tapatalk
   
 13. bh1rk0ff

  bh1rk0ff
  Intern

  17
  4
  24 Јуни 2019
  Машко
  Јас веќе 3-4 месеци користам модиран .apk од deezer, само проблемот е шо неможеш да го апдејтираш па мора да симињаш на секој 2 3 недели нова верзија.

  Испратено од SM-G935F преку IT.mk форум апликација
   
 14. lumibi

  lumibi
  Intern

  115
  21
  5 Јуни 2008
  Со твој усернаме или секојпат правиш нов?
   
 15. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Пинг @zokimk - 1400 денари си ми дужен ко Грчка
   
  Justice for All, tupacan, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. bh1rk0ff

  bh1rk0ff
  Intern

  17
  4
  24 Јуни 2019
  Машко
  Со еден исти акаунт, се функционира и симнување и нема адови буквално како да имаш купено.

  Испратено од S7 еџ преку IT.mk форум апликација
   
 17. nashinec

  nashinec
  Intern

  19
  30
  8 ноември 2016
  Машко
  Има ли заинтересирани да делиме Deezer family? Веќе сме тројца и имаме отворено руски акаунт кој е 3,5 евра месечно вкупно за сите акаунти. Имаме место за уште тројца ако има заинтересирани ;)
   
  На ReBorned му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  219
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Ни треба еден член за група од 6 за постоечка група на Deezer Family. Една година истеравме, ама сега еден член ни излегува од групата.
  Deezer-от ни е македонски. Што значи кошта 1300 годишно. До 20-ти декември трае старата претплата што значи до тогаш е рокот да се пријави уште еден.
   
 19. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Доколку некој има потреба од член за Deezer Family, I'm in. Пишете ПП.
   
 20. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  642
  411
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Заинтересиран сум за Deezer Family, доколку некој има потреба за член би сакал да се приклучам.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 21. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  715
  12 Април 2013
  Машко
  активирај си руски деезер немаш потреба да делиш
   
 22. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  Проаѓа со МК картици?
   
 23. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,165
  715
  12 Април 2013
  Машко
  пејпал
  Screenshot_20200228_103534_com.android.chrome.jpg
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 24. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  642
  411
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Здраво пријатели, може некој се соочил со ист проблем.
  Кога користам Deezer, а истиот проблем беше и со Spotify се останато отвара многу споро. Пример, instagram постовите споро се отвараат, интернет страници и се поврзано што оди на интернет.
  Се работи зa Iphone 8+ а исто така, Low Data Mode не е вклучено. Брзината на интернет е 30мбпс. На 3Г е ОК.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 25. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  642
  411
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Здраво, доколку некој има потреба од член за Deezer/Youtube Premium нека ме контактира. Јас веќе најдов, сега треба за брат ми.
   

Сподели

Вчитување...