1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Deezer Family

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Justice for All, 22 Мај 2017.

 1. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  1100 oд човек годишно.
   
 2. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,442
  880
  1 Април 2012
  Машко
  1. Kajsibebraat
  2. Zippo
  3. ???
  4. ???
  5. ???
  6. ???

  Ако има уште некој заинтересиран нека се јави.
   
 3. BlueBaron

  BlueBaron
  Gaining Experience

  186
  150
  19 Јануари 2016
  Машко
  Студент
  Простете вака што ненајден осе повлеков, ама иако бев заинтересиран, уште се мислам. Повеќе ме бендисува Google Play Music на кој за 7 долари добиваш on-demand music и воедно YouTube RED!
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 4. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,199
  1,847
  13 Јануари 2014
  Машко
  YouTube RED не е достапен во Македонија. Моментално го има само во Австралија, Кореа, Мексико, Нов Зеланд и Америка.
   
 5. BlueBaron

  BlueBaron
  Gaining Experience

  186
  150
  19 Јануари 2016
  Машко
  Студент

  Е тоа не ми текна, јбг. А ова Дизер, сигурно може годишно да се плаќа или само месечно? Пошто ништо не гледам за годишна претплата на нивната страна.
   
 6. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  382
  180
  20 Април 2008
  Машко
  дали е HiFi квалитет со Family??? пошто гледам има некоја посебна опција :

  HiFi
  Stream in lossless quality for 13,99 €/month
  The music you love, as it's meant to be heard
   
 7. lumibi

  lumibi
  Intern

  105
  20
  5 Јуни 2008
  Lossless quality mislam deka e FLAC, koregirajte me ako gresam.
   
 8. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  382
  180
  20 Април 2008
  Машко
  доколку е FLAC со Family, а како што разбрав има опција за download...
  и јас сум заинтересиран за една година дружење со некој од форумов и Deezer...
   
 9. BlueBaron

  BlueBaron
  Gaining Experience

  186
  150
  19 Јануари 2016
  Машко
  Студент
  Истото прашање пак.
   
 10. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Нема годишна и Фемили не е FLAC
   
 11. BlueBaron

  BlueBaron
  Gaining Experience

  186
  150
  19 Јануари 2016
  Машко
  Студент
  Епа при евентуален договор, како би платиле годишно како што се планираше? Или мора само месечно?
   
 12. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
  Муабетот за плаќање годишно е секој член да му даде на мастер членот за цела година пари, за да не се замара мастерот да собира пари секој месец. Мастерот ќе си ја стави својата картичка на акаунтот и автоматски ќе плаќа за цел акаунт од таму секој месец.
   
  На lumibi и BlueBaron им се допаѓа ова.
 13. DoomiX_MDK

  DoomiX_MDK
  Gaining Experience

  174
  109
  9 Април 2007
  Deezer има промоција 3 месеци премиум+ за 1 евро....
   
  dddragan, Kajsibebraat, DrMTR и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,380
  6,495
  27 Март 2014
  Фала за известувањето. Само што си платив премиум+.
   
 15. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  223
  236
  12 Август 2014
  Машко
  Фала за инфо.

  Конечно да споредам со Spotify premium.
   
 16. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  * You will be charged a one-time fee of 0,99 €. At the end of your 3 month offer you will be charged the standard price of 6,99 € per month. This offer is non-binding, meaning you can cancel your subscription at any time. This offer is only available to free users with no previous subscription to any other Deezer offer in the last 90 days and no previous Deezer trial or promotions at any time. This offer ends on the 30/06/18 and cannot be combined with any other offer. This is a one-time only offer and is valid for one user only.

  Иначе ја земав преку Orange UK понуда. Имам повозрасен пријател кој не го користи сервисов, а бесплатно му следува, па регистиравме user, кој го верификувавме со UK број на Orange. Се си работи како што треба, а сервисот е бесплатен додека пријателот е претплатник на Orange.

  Се надевам дека бар децата мои ќе фатат такви понуди во МКД.
   
 17. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,380
  6,495
  27 Март 2014
  Што има чудно тука? Убаво си пишува дека после 3 месеци ке те ропнат 10 евра/месец или прекини ја преплатата со секое време. Чисто како солза.
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Не бре тоа :). Тоа е позната работа и ако те "ропнат" даваат да се премислиш у првиот ден после наплатата. Него таа промоција не важи за веќе постоечки корисници кои ја искористиле. За тие важи нова промоција т.е. 3 месеци за 7 евра.

  Deezer како и нетфликс има Гео ограничувања на музиката, кои варираат од држава во држава.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 19. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  223
  236
  12 Август 2014
  Машко
  Тие што земавте Deezer premium 3 месеци за едно евро, чисто потсетник, деновиве ви истекуваат тие три месеци. :)
   
  На Andrejrulz му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Значи ќе има има некојa нова промоција да си почекам да не давам 7 еур месечно :)
   
 21. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,380
  6,495
  27 Март 2014
  Хаха, јас ја прекинав преплатата. 7 евра месечно е многу.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Па се мислам. За во Македонија е многу, за на запад е заебанција.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,380
  6,495
  27 Март 2014
  Додека живееме тука, многу е. За на запад знам дека е зафркнација.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  429
  243
  18 Март 2015
  Машко
  Ќе се оформува уште една фамилија?

  1. stefan_mkd
   
 25. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,487
  1,941
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Оформувајте, ептен е кул!
   
  На martin17 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...