1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Deezer Family

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Justice for All, 22 Мај 2017.

 1. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  946
  9 Декември 2015
  Машко
  Јас не можев да платам. Пробав со две картици ми ги одбива без објаснување. Имал некој ваков проблем? Им пратив порака па ќе видиме...
   
 2. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Gaining Experience

  134
  94
  26 Јули 2017
  Машко
  студент
  Мене за други работи ми ја одбиваа, има голема веројатност да е до банката, пиши им меил и барај служба за картично работење да ти пуштат извештај и објаснување.

  Испратено од SM-G950U1 преку IT.mk форум апликација
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  946
  9 Декември 2015
  Машко
  VISA Electron od НЛБ никогаш не кикснала до сега :) Ај ќе видам пошто од Deezer никаков одговор не ми пратија.
   
 4. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  672
  626
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  да не имаш лимит ставено, а да си заборавил?

  ја еднаш се убив од пцуење дур да ми текне ..
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  946
  9 Декември 2015
  Машко
  Мистеријата е разрешена - во минус бев, онлајн сметки може да плаќаш ама на дизер не дава кога си во минус да се претплатиш :) Е сега уште на апликацијата да ми се среди пошто на десктоп верзијата пишува PREMIUM a на апликацијата уште пишува и работи како FREE (и покрај лог аут и лог ин).
   
  Последна промена: 7 Септември 2018
 6. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Дали има некој што би сакал да се приклучи на веќе постоечка група за Deezer Family?
   
 7. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  946
  9 Декември 2015
  Машко
 8. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Дали има уште некој заинтересиран?
   
 9. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,380
  6,494
  27 Март 2014
  Колку ке се плаќа?
   
 10. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,486
  1,941
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  650 мкд е месечно. Ако се собереме 6, 1300 мкд / 12 месеци по човек.
   
 11. bajomkd

  bajomkd
  Intern

  1
  0
  3 Декември 2018
  Машко
  Јас сум заинтересиран :)
   
 12. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Да напоменам за сите - дечкото @zokimk e невиден бомбаш. Уште ми нема платено, почнавме со Deezer Family во март 2018 и завршивме до пред некој ден. Ај што го заборавив и јас толку месеци дека ми нема пуштено, го потсетив пред 2-3 недели да ми пушти ебани 1100 денари и да си плати тоа што платија сите други. Рече ќе ми пушти најбрзо и го снема од секаде.

  Постов не е за плачење, само предупредување до сите други пошто ова како прво не е фер не само кон мене, туку и кон сите други што почнавме заедно. А да не зборам што е тотално педерски.
   
  Последна промена: 22 Декември 2018
  На kirev, Zippo, TylerMkD и уште 5 други им се допаѓа ова.
 13. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,380
  6,494
  27 Март 2014
  Не си фаќајте работа со други ! Пола народ се невидени крпачи. Баталете делење со рандом членови. Само во тесен круг и со добро познати луѓе веќе може да се дели. Не остана чесен човек во земјава. Сето е превара.
   
  Banjifiko, Oktar и на cipiripi им се допаѓа ова.
 14. martin17

  martin17
  Gaining Experience

  92
  93
  2 Септември 2013
  Машко
  И јас само да го потврдам ова што го пиша баланар. @zokimk е тешка бараба - не си фаќајте работа со него.
   
 15. lumibi

  lumibi
  Intern

  105
  20
  5 Јуни 2008
  Najdobro e odnapred da se zimaat pari i togas da se vrsi uplatata.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Па не е баш така сега, не претерувај. Мене 4-ца ми пуштија пари на време и што требаше да им кажам - Епа ништо дечки, џабе сте се замарале да ми уплатите, еден фали... Не иде така.
   
 17. lumibi

  lumibi
  Intern

  105
  20
  5 Јуни 2008
  Imas pravo, no ipak mislam deka tie sto ti pustile pari so niv si zavrsil dodeka toj sto ne ti pustil od pocetok spagja neseriozen, osven ako imal svoi pricini.
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  20190203_020001.jpg

  Дечкото си се префрлил на друга бранша, гледам. Уште ми должи 1100. Не враќа на пораки.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,280
  6,373
  21 Јануари 2009
 20. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 21. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  преку впн русија креирав деезер фамили пакетт и тоа за 228денари месечно, прво пробав со картица ама препознава дека сум во македонија, па пробав преку пејпал успешна трансакција, до сега активирав 3 усер све нормално зар никој не пробал од тука ова да го направи ?
   
  На lumibi му/ѝ се допаѓа ова.
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  вие што делите деезер бил некој надвор од државата и дали ви функционира?

  случајно налетав турскиот деезер фамили пакет кошта само 140денари месечно, поефтин и од рускиот ццц
   
  Последна промена: 15 Јуни 2019
 23. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Функционира кај мене без проблем.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 24. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,380
  6,494
  27 Март 2014
  10.49E дава кај мене турскиот.
   
 25. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  deezer1.png

  deezer2.png
   

Сподели

Вчитување...