1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Deezer Family

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Justice for All, 22 Мај 2017.

 1. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Deezer нудат фамилијарен пакет кај што за 10,49 евра месечно може да се приклучат 6 корисници. Па си мислам, дали би било можно да најдам уште 4 други (еден другар исто е заинтересиран)?

  Испаѓа многу ефтино: 108 за еден човек месечно.

  За апликацијава не знам дали да ви објаснувам, мислам дека сте запознаени.

  Angebote
  Deezer - Flow my Music
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
  Најдобро симни си ги од торенти и немај гајле, имаш и FLAC lossless
   
 3. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,122
  1,267
  25 ноември 2014
  Пошо секој пат коа ќе искочи нов албум или трака ќе ја бркаш по торенти и после ќе ја хостираш на веб за да моеш да ја стримаш?
  Не трипајте со муабетиве башка не е тоа темата.

  Ја би се пријавил со тебе али више користам Deezer++ така да не ми се исплати да даам пари откако го најдов ова :)

  п.с. гуглај SetBeat ако си на андроид :)
   
  На DrMTR и Justice for All им се допаѓа ова.
 4. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Не сум на Андроид, на iOS ама не сакам да правам JB више... (претпоставувам дека за ова треба JB). Ако не треба прати ПП како да го активирам. Прв пат слушам за ова.

  @Crazy
  Не ми е практично. Губење време е и тоа.
   
 5. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,122
  1,267
  25 ноември 2014
  Не треба JB :)
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Епа супер тогаш. Ај ќе побарам ко ќе се завршам со работа денеска. Ако не успеам, ќе ти пишам за помош.
   
 7. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,122
  1,267
  25 ноември 2014
  Ти пишав пп
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 8. zokimk

  zokimk
  Gaining Experience

  58
  51
  8 ноември 2016
  Deezer++ со impactor sideload правиш на .ipa или преку tutu? На 7 дена ти истекува сертификатот па мора пак со impactor или имаш подобро решение?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Фала. Сега пробав и успеа. :)

  @zokimk tutu.
  А дали ќе има проблем после 7 дена ќе видиме, ќе пишам на темава.
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zokimk

  zokimk
  Gaining Experience

  58
  51
  8 ноември 2016
  И јас ја имам преку tutu од пред 3 дена..ама мислам дека нема да работи после 7 дена, освен со sideload и девелопер акаунт.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 11. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,122
  1,267
  25 ноември 2014
  Туту работи се дур не повлечат од епл и е негарантирано ама мене ми работеше последниве месец и кусур, пред 4-5 дена нешо фрки имаа.
  А 7 дена е само на сајдлоуд со импактор.
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,091
  976
  4 Февруари 2014
  Машко
  Туту колку што видов го блокираа вчера, од вчера не можам веќе ништо да даунлоадирам.
  А ова deezer работи нешто како Spotify/Apple Music? Можеш да даунлоадираш музика внатре во апликацијата како што е на другите?
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 13. zokimk

  zokimk
  Gaining Experience

  58
  51
  8 ноември 2016
  Баш така, како Spotify, само достапно во повеќе земји и има поголем избор на музика.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 14. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,122
  1,267
  25 ноември 2014
  Откако ќе го блокираат избриши го зашо никад нема да го одблокираат под таа фирма.
  Ја репакуваат и потпишуваат апликацијата под друга фирма.
  Затоа треба чим го блокираат делит, и после некое време (пола ден, ден) ја инсталираш од ново.
  Мене ми работи баш денес на тренинг си слушав музиче преку дизер++
   
 15. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Има и Free Music Online - Internet Radio - Jango
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 16. zokimk

  zokimk
  Gaining Experience

  58
  51
  8 ноември 2016
 17. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Овој метод има една маана: не можеш да користиш Deezer на PC. :(
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,122
  1,267
  25 ноември 2014
  Moеш спотифај на писи :)
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
  Зошто? Веб плејероот си работи одлично на PC без никаква претплата.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Со VPN?
  Веб плејерот работи... ама со реклами. Пробував со апликацијата од Windows Store и не можеше.
  Ама го наместив да не прави проблеми со add-on за Хром. :)
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Dace23432

  Dace23432
  Gaining Experience

  208
  106
  25 Август 2016
  Машко
  Дали знаете некој ВПН кој пордржува земја како Филипините за Спотифај ми е
  Music for everyone.
  Цените се многу подобри таму отколку во Еу, Уса. Па сакав да си земам претплата таму, да се разбереме ВПНто ми треба да се зачленам и да ја купам претплатата, понатаму не ми треба платените акаунти имаат неограничен стриминг во странство. Мислам се работи за премногу смешна цена за да ја испуштам.
   
 22. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
  origin ад блокерот ги блокира рекламите кај мене. Ниту еднаш не сум слушнал реклама на веб плеерот.
   
  На zokimk и Isak Keyten им се допаѓа ова.
 23. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,122
  1,267
  25 ноември 2014
  Со десктоп плеерот без ВПН :)
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 24. zokimk

  zokimk
  Gaining Experience

  58
  51
  8 ноември 2016
  Пак ќе ти е ограничен стримингот. Во странство имаш 2 недели на Spotify.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 25. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
  Колку што памтам, доколку имаш премиум спотифај акаунт, нема ограничувања во странство. Дури може и да се користи и во земји каде што нема спотифај (пример кај нас)*.


  * Може сега да е сменето ова.
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...