• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Apple паметни телефони - генерална дискусија

TexasUS

Gaining Experience
25 февруари 2017
324
236
Ќе си почекам,штета што имаат ваква мана, а од секад сум сакал мал iphone
Некои спомнуваат и се сомневаат дека е хардверски, поради магнетот.. Се надевам самп софтверски ќе може да се реши.
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
804
388
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
Дечки, на iphone 8 сликајќи одеднаш се замрзна сликата на задната камера и стана матна. Излегов од апликацијата, повторно влегов, веќе немаше никаква слика и црн беше екранот, кога кликнувам на копчето да сликам ништо не се случува. Не сака ни предната камера да се вклучи. Дали камерата се расипа или што би бил проблемот?
 

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
887
301
delicon.mk
Дечки, на iphone 8 сликајќи одеднаш се замрзна сликата на задната камера и стана матна. Излегов од апликацијата, повторно влегов, веќе немаше никаква слика и црн беше екранот, кога кликнувам на копчето да сликам ништо не се случува. Не сака ни предната камера да се вклучи. Дали камерата се расипа или што би бил проблемот?
Имаше некој таков баг со некоја верзија на iOS, не ми текнува која беше.
Ти која верзија ја имаш?

Проба со рестарт на телефонот?
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
804
388
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
Имаше некој таков баг со некоја верзија на iOS, не ми текнува која беше.
Ти која верзија ја имаш?

Проба со рестарт на телефонот?
И јас прво си помислив на софтверски баг, па направив рестарт и ништо не се промени. Сабајле направив и апдејт на најновава 14.3 верзија ама пак ништо не се промени.
Еве и еден скриншот:
E627F6E0-FFD8-49AD-A9E6-21055874024B.png
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
804
388
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
EDIT: Направив уште еден рестарт, предната камера се пушта и работи, но штом ја сменат на задната се замрзнува сликата и по некое време повторно е црн екран.
 

deni.mitev

Gaining Experience
7 октомври 2014
691
346
EDIT: Направив уште еден рестарт, предната камера се пушта и работи, но штом ја сменат на задната се замрзнува сликата и по некое време повторно е црн екран.
Пред тоа ако ти паднал, немора тој ден, фокусот е зафркнат, мора нова камера.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,581
28,383
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Секоја чест за Apple, феноменално процесирање, природно и органски.....

Screenshot_56.jpg

 

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
887
301
delicon.mk

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,581
28,383
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Мрч-андајзер :D
Сигурно можеш и полоша слика од оваа да најдеш на интернет.
Само малку тешко, дека има и многу добри слики. ;)
GSM Arena рецензија не е ок?

Ако најдам едно 10 од 10 различни рецензии ќе важи?
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,465
830
Дај стави истата слика сликано од Ајфон и истата слика од другите телефони да споредиме разлики

Sent from my SM-N986U Note S20 Ultra using Tapatalk
 

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
887
301
delicon.mk
GSM Arena рецензија не е ок?

Ако најдам едно 10 од 10 различни рецензии ќе важи?
Ако им ги бараш најлошите слики од рецензиите, тогаш можеби ќе најдеш.
Ама сигурно немаат само лоши слики, туку повеќето се добри.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,581
28,383
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Ако им ги бараш најлошите слики од рецензиите, тогаш можеби ќе најдеш.
Ама сигурно немаат само лоши слики, туку повеќето се добри.
Другар процесирањето е сменето, јас сакав Pro Max да земам, ама ми се згади животот од пластика ала Самсунг во 2017.
 

insomnia1993

Intern
26 октомври 2020
9
1
Должност мие да ве известам, да внимавате со маскава од ПанзерГласс, катастрофа, не лепи на тел, лизгаа, си излегува од шини. Катастрофа за 2.000 ден. 4оптимум ја носат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,648
Мислења
829,644
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно