Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

web

 1. vision

  „Shared“ Хостинг

  Малце офф: Здраво до сите. Одамна член, но неактивен, па ете дојде време и да се активирам во оваа наша најголема онлајн ИТ заедница. Он: Shared Хостинг или можда подобро Wordpress / PHP хостинг, без Cpanel, комплетно конфигуриран (custom build сервер за најдобри перформанси), континуирана...
 2. Mechanic

  C# .NET tutorijali

  Дечки, гледајќи во последно време се повеќе и повеќе .NET позиции се мислам да се префрлам на оваа технологија. Не сум со образование во оваа област туку самоук SQL, HTML, CSS, Javascript (basic), Python (Basic и ова ми беше прв јазик) и не работам со програмирање туку последниве година дена...
 3. moongose

  Vivaldi Browser v2

  Повод за темава е денешното излегување на втората верзија на прелистувачот Vivaldi. Најзначајни новости кои ги носи оваа верзија во однос на последната стабилна 1.15 се освежен изглед на спид дајалот и на целокупниот интерфејс, нови можности за манипулација на табовите со што се овозможува...
 4. bilokoj

  Предлог за регистар за домени (европски)

  Потребен ми е предлог за регистар кој нуди европски домени. Потребни ми е да купам неколку домени .bg .rs .si .de Исто ме интересира дали некој знае за Косово дали ќе се има .ks / .rks домени?
 5. V

  Virtualmin Postfix

  Поздрав дечки. Дали е возможно некој да ми помогни да подесам правилно Postfix на Virtualmin(Webmin). Благодарам однапред.
 6. bobipp

  Мојот прв сајт, EnjoyTheFlavors

  Задоволство ми е да ви го претставам мојот прв официјален сајт, башка од личниот Enjoy the flavors Со помали и поголеми паузи, поради други обврски се работеше од почетокот на годината. 2-3 недели само изгубив додека да одберам соодветен домен, се што ми беше во прв план зафатено упм :D али и...
 7. V

  Македонски Хостинг

  Предложете македонски веб хостинг со машини во Македонија.
 8. Б

  Барам веб дизајнер & програмер за HTML / CSS / PHP

  Здраво на сите. Како што и самиот наслов говори, ја отворам темава со цел да најдам некој искусен веб дизајнер / програмер. Сајтот (проектот) за кој што станува збор е изработен одприлика 60%, но сепак некои работи мораат да бидат изработени од човек од дејноста. Сајтот, според она што јас...
 9. edin.ademovic

  Рецензија Deezer: Да се Spotify или не Spotify?

  Да ја “освежам“ претходната тема отворена далечната 2009, со моја рецензија и топла препорака за овој музички стриминг сервис. Доколку модераторите мислат нема потреба од нова тема, слободно нека праат што треба :) Бидејќи легалните стриминг сервиси станаа и стануваат се' по познати во нашата...
 10. Fatal1ty_

  7 Работи кои ја одбележаа 2015 година во web индустријата

  2015 година помина како година без многу значајни достигнувања и промени во веб индустријата. Најголем акцент се става на развојот на мобилните апликации додека веб развојот остана на тапка во место. Накратко листа со 7 работи кои според мене ја одбележаа 2015 година и со тоа зацртаа нови цели...
 11. darkone

  Bulgaria Web Summit 2016

  Не знам колку од вас сте запознаени, но на 20ти февруари наредната година ќе се одржи Bulgaria Web Summit - настан за кој мислам доста front-end програмери ќе бидат заинтересирани. Имаа пред некое време early bird билети кои беа доста евтини - сега мора да се пре-регистрираш за да добиеш...
На врв Дно