1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Bulgaria Web Summit 2016

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од darkone, 2 Декември 2015.

Тагови:
 1. darkone

  darkone
  Intern

  29
  8
  3 Декември 2010
  Не знам колку од вас сте запознаени, но на 20ти февруари наредната година ќе се одржи Bulgaria Web Summit - настан за кој мислам доста front-end програмери ќе бидат заинтересирани.

  Имаа пред некое време early bird билети кои беа доста евтини - сега мора да се пре-регистрираш за да добиеш нотификација кога ќе има продажба.

  Еве линк од нивниот сајт: http://bulgariawebsummit.com/
   
  На shopovbogomil123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  504
  14 Април 2007
  Машко
  Доста интересно, а нема конкретно за што ке зборуваат предавачите,

  доста се добри бугарите, пред некој месец имаа за php огромна конференција сега за фронт-енд, одлично.
   
  На shopovbogomil123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. darkone

  darkone
  Intern

  29
  8
  3 Декември 2010
  @MetalGear мислам дека ќе зборуваат за тоа што им пишува под нивните имиња. Неколку од темите се ReactJs, Angular 2.0, NativeScript, Lua, UX, UI etc.
   
  На shopovbogomil123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  504
  14 Април 2007
  Машко
  Отворија пак продажба.
  49лева што е околу 1000ден е одлична цена.
   
  На shopovbogomil123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  1.500 денари е 49 лева
   
  На shopovbogomil123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  504
  14 Април 2007
  Машко
  Грешка
  мислев 1500ден а сум пишал 1000ден :/
  25евра :)
   
  На shopovbogomil123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,549
  25,669
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ќе иде некој сигурно?
  Да напраиме групно путовање ;)
   
  На shopovbogomil123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,486
  1,941
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Јас сум заинтересиран, но сеуште не 100% сигурен.
  Инаку, колку што разбрав, ова не е еден ден, така?
  Значи ќе треба да се преспие во Софија?
   
  На shopovbogomil123 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,549
  25,669
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  На еден ден е, немора да се преспие може одма назад ако се иде со кола.
   
  На shopovbogomil123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  504
  14 Април 2007
  Машко
  Јас одам сигурно, може и некој од работа али не се сигурни 100‰

  Tupacan рано наутро е, до бугарија пат и одма на предавање не бива станување во 4 наутро
   
  На shopovbogomil123 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,486
  1,941
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Аха, некаде како да прочитав "amazing weekend in Sofia", па затоа.. :D
  Како и да е, јас доколку одам, секако сум со кола и сум сам.
   
  На shopovbogomil123 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. shopovbogomil123

  shopovbogomil123
  Intern

  3
  3
  3 Декември 2015
  Машко
  "amazing weekend in Sofia" == Ќе имаме забава по конференцијата
   

Сподели

Вчитување...