1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за регистар за домени (европски)

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од bilokoj, 19 Април 2018.

 1. bilokoj

  bilokoj
  Intern

  97
  8
  1 oктомври 2007
  Потребен ми е предлог за регистар кој нуди европски домени.
  Потребни ми е да купам неколку домени .bg .rs .si .de

  Исто ме интересира дали некој знае за Косово дали ќе се има .ks / .rks домени?
   
 2. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  999
  618
  3 Јули 2007
  onlydomains.com ги имаш сите, ама се изгор скапи. Поединечно можеш да си ги купиш во регистар од секоја земја
   
  На BlackOuttheWoRlD и bilokoj им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...