• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Барам веб дизајнер & програмер за HTML / CSS / PHP

2 јуни 2016
2
0
Здраво на сите.

Како што и самиот наслов говори, ја отворам темава со цел да најдам некој искусен веб дизајнер / програмер.

Сајтот (проектот) за кој што станува збор е изработен одприлика 60%, но сепак некои работи мораат да бидат изработени од човек од дејноста. Сајтот, според она што јас успеав да го увидам, е напишан во 3-те програмски јазика наведени во насловот на темава, односно HTML / CSS / PHP.

Сите барања кои што ги имам во врска со дизајнот и функционалноста на сајтот се уредно напишани во Word фајл, а целосната мапа на сајтот (сите негови сегменти) во однос на тоа како сакам тој да изгледа се исцртани до најситни детали во Adobe Illustrator, па доколку некој би се нафатил да го работи овој проект не би му требале многу консултации во врска со проектот.

Во врска со буџетот на проектов, премен сум да платам од 200 до 250 евра, секако, доколку се работи за целосно исполнување на сите барања и финесии во врска со проектот.

Поради тоа што се работи за сајт кој што верувам дека ќе биде доста активен по својата природа (во интеракција со членови кои што ќе имаат опција да внесуваат одредени содржини на него ), доколку се помине ОК, би ја продолжил соработката и понатаму во врска со натамошни измени, доградби и реконструкции на сајтот.

Доколку има заинтересирани, пишете контакт, во темата или во приватна порака.


PS: Се надевам дека не ја постирам темава во погрешна група, па доколку е така, администраторот слободно нека ја премести во точната група.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,475
29,255
kalco.ru
Неможеш да ја префрлиш. Отвори си оглас таму слободно, бесплатно...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно