1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Хостинг

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од ViktorGrebenaroski, 30 Август 2016.

Тагови:
 1. ViktorGrebenaroski

  ViktorGrebenaroski
  Intern

  14
  3
  29 Август 2016
  Машко
  Предложете македонски веб хостинг со машини во Македонија.
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,840
  26,080
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Најдобрите на македонскит пазар.
  http://uhost.mk/
   
  На risto traktoristo и smole им се допаѓа ова.
 3. risto traktoristo

  risto traktoristo
  Gaining Experience

  210
  153
  21 Август 2016
  Машко
  серверите им се овде лоцирани или се reseller-и на странски датацентри?

  едит: на shared и dedicated имат и сервери во МК. слаба брзина на конекција
   
 4. ViktorGrebenaroski

  ViktorGrebenaroski
  Intern

  14
  3
  29 Август 2016
  Машко
  Ми треба да се на нивни машини и да се во Македонија или пак нека се од т-хоме машините или без разлика од кој провајдер важно да се во Македонија
   
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,840
  26,080
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ти дадов понуда, баш она што го бараш. Имам понуди со „машини“ ака сервери во Македонија. Разгледај им ја понудата.
   
 6. dimsa

  dimsa
  Gaining Experience

  246
  276
  9 Јануари 2015
 7. Astro

  Astro
  Guru

  6,677
  9,369
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  https://www.mkhost.com.mk/
  Тим со страшно добри квалитети. Не сум сигурен дали имаат сервери во жална Македонија.
   
 8. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  807
  843
  24 Февруари 2008
  Имаат, мислам дека колоцираат сервери во Неотел. 92.55.94.18 еве една од адресите.
   
  Последна промена: 30 Август 2016
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,840
  26,080
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Верувам дека имаат страшно добар квалитет, и се надевам дека цените што ги имаат го оправдуваат квалитетот.
  Од секогаш сум ги избегнувал на големо само ради превисоките цени.
   
 10. Astro

  Astro
  Guru

  6,677
  9,369
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Мене цените никогаш не ми биле битни чунки се тоа биле финансирани проекти. Добив многу јаки препораки од личности што убиваат на темата и подоцна се уверив во тоа. Сервисот и поддршката им функционираат беспрекорно. Така да стварно не знам дали им е превисока цената, битно јас сум презадоволен.
   
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,840
  26,080
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Јас истото го каживам за ухост. Само што цените им се по реални..рака на срце веќе не ги користам ни нивните услуги (само за клиени неколу хостизи), моите сајтови си се на друго место...али како и да е само позитивно и за нив.
   
  На smole и Astro им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ivvan
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  6,747
 2. macedonia
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  5,343
 3. Filmovi
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  3,368
 4. VaneS_Official
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  4,165
 5. BlueBaron
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,429
Вчитување...

Сподели

Вчитување...