Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

„Shared“ Хостинг

vision

Intern
17 април 2010
52
24
hybridhosting.mk
Малце офф: Здраво до сите.
Одамна член, но неактивен, па ете дојде време и да се активирам во оваа наша најголема онлајн ИТ заедница.

Он:
Shared Хостинг или можда подобро Wordpress / PHP хостинг, без Cpanel, комплетно конфигуриран (custom build сервер за најдобри перформанси), континуирана подршка, за најголем дел бесплатна (нови WP инсталации, или било кои други PHP скрипти и сл, промени, плагини) со следнава конфигурација подолу, колку би чинело на наш пазар?

Monthly Traffic hits: 5000
Fast SSD: 6Gb
CPU: ultra fast Skylake x1
PHP: 7.2
Secure FTP (SFTP): Yes
Free SSL certs: Yes
Wordpress Setup: Free
Gmail email intergration +smtp (100 per domain)
Backup: Daily, Weekly, Monthly
Domains: 1 domain allowed

Anti-Crash Technology, servers maintain their own running jobs, which are self monitored.
Server was custom built for speed, reliability and security, no other system is like this one, 8 years testing / improvement !
Easy to get started, no complex setup required, everything is done already!
Zero Tech knowledge required.
Choose amazing premium theme installed for free to start you off.


Зборувам за супериорен перформанс, квалитет.
Што би додале, одзеле, промениле од денешниве понуди и од горенаведеното на нашиот пазар за да една понуда биде одлична од овој тип (сепак зборуваме за Shared хостинг).
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.265
32.120
roka.mk
А да не правиш реклама случајно, а притоа да не сакаш да платиш за истата?
 

vision

Intern
17 април 2010
52
24
hybridhosting.mk
А да не правиш реклама случајно, а притоа да не сакаш да платиш за истата?

Nope :) Да не одиме офтопик. Ако сакам реклама ќе си прашам кај одговорните :)
А ако некој админ или модератор смета дека е реклама слободно нека ја брише темава.

Сепак, целта ми е, кој би бил „идеалниот“ Shared hosting и колку би чинел за наш пазар.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.260
Мислења
977.613
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно