• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

рутер

 1. boban984

  Продавам рутер RT-AX56U

  Купен од SEТ / ASUS Dual Band WiFi 6 (802.11ax) Router RT-AX56U supporting MU-MIMO and OFDMA technology (setec.mk) Под гаранција до 02.03.2023 RT-AX56U|WiFi Routers|ASUS Global Цена: 5000ден
 2. boban984

  Избор на Wi-Fi 6 (802.11ax) рутер

  После 10+ години служба на Linksys WRT54G2, одлучив да го пензионирам и да се модернизирам малку. Немам искуство освен со кажаниот модел од Linksys, кој ме служи одлично повеќе од декада. Сакам да земам асално рутерче што ќе го сетирам и заборавам дека постои (како и претходново), бидејќи...
 3. K

  Мислење за Телеком Хибрид?

  Здраво на сите, како што вели насловот, барам мислење и искуства со хибрид рутерите на телеком. Моментално сум во реон надвор од град и имам ADSL на телеком. Брзината е ок за адсл(12-13 mbps), но поради далечината знае понекогаш да закочи или падне. Се размислував дали да сменам/побарам хибрид...
 4. Kaurex

  Помош со отварање порти

  Здраво дечки, имам еден проблем со отварање порти. Во овој случај имам Strict NAT на Destiny 2 и пробувам да ја отворам портата што ја дава од играта 3097 преку рутерот, но иако правам се како што треба, сеуште не се мења NAT type-от. Рутерот е Technicolor TC7200.20, а овој проблем го имам со...
 5. Андреј

  AC рутери со OpenWrt/Padavan до $50

  Барав рутер кој би имал солидна конфигурација и редовни апдејти. Дојдов до следнава статистика: Топ 10 OpenWrt AC рутери според преземања на фирмвери (Септември 2019): 1. TP-Link Archer C7 v2 2. D-Team Newifi D2 (Newifi3) 512MB RAM! ~$45 на eBay со испорака 3. TP-Link Archer C7 v5 4. Xiaomi...
 6. Garfield'

  Разлика на верзии во рутер Tp link

  Здраво на сите. Сакам да прашам што е разликата меѓу новите рутери со нова верзија ? Пример: wr841n v13 е со медиатек чипот и послаб процесор,wr841n v11 има малце појак процесор и не е медиатек. Дали има некој искуство и знае да ли се добри новите рутер со медиатек процесор? Гледам дека...
 7. Luxell

  Проблем со Port forwarding на Тенда!?

  Пробувам да направам port forwarding на Tenda W303R и никако да успеам. Значи подесувам се исто вака само кај мене почетна и крајна се 2222, но кога ќе проверам на canyouseeme.org стои дека пренасочувањето не е успешно. Инаку рутерот го користам и како репетитор и имам исклучено firewall.
 8. O

  Предлог за безжичен рутер (802.11ac)

  Да, уште една тема за предлог за рутер. Ми треба некој безжичен рутер до 100 евра кој може да зрачи преку 2 зидови и нема да умре кога ќе му се закачат 5 уреди. Gigabit Ethernet, 802.11ac, стабилен, локално достапен. Предлози?
 9. -echo-

  Дајте предлог за рутер(и)

  Здраво дечки, ми треба помош околу избор на рутер, еден или повеќе во зависност од потребата. Планирам да местам оптика од телеком и ми треба добар рутер за wifi покриеност на целата куќа. Куќата е на 2 спрата и мислам дека нема да има доволно покриеност за wifi-to од едниот до другиот крај на...
 10. GokeMKD

  Во врска за рутер

  Здраво, може некој да ми каже дали е добар рутеров и каде може да го најдам во скопје? Tenda AC18 AC 1900 Smart Dual-Band Gigabit WiFi Router-Tenda-All For Better NetWorking
 11. D

  Прв поглед на Synology Router RT1900ac

  Рецензија на новиот, штотуку најавен на CES 2016 Synology Router RT1900ac: http://it.mk/retsenzija-synology-router-rt1900ac/ Воедно, и претставување на новиот серијал што го планираме за IT.mk - Unboxing: :)
На врв Дно