1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за безжичен рутер (802.11ac)

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од P.Overdrive, 6 Јануари 2018.

 1. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  452
  495
  23 Јуни 2010
  Да, уште една тема за предлог за рутер.

  Ми треба некој безжичен рутер до 100 евра кој може да зрачи преку 2 зидови и нема да умре кога ќе му се закачат 5 уреди. Gigabit Ethernet, 802.11ac, стабилен, локално достапен.

  Предлози?
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,456
  12,629
  2 Август 2012
  Машко
  На 5 GHz преку два ѕида? Можеби
  Иначе јас ти предлагам Asus
   
  На P.Overdrive му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  913
  1,103
  9 Јуни 2011
  Машко
  Никаде не спомна дека мора да е 5Гхз, или тоа по цената го заклучи?

  Бтв не знам колку е „локално достапен“, али јас сум презадоволен од ова, за 30$$$

  Mi Malaysia
   
 4. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  802.11ac e 5Ghz.
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,298
  6,418
  27 Март 2014
  за да биде стабилен треба да се флешува падаван на него. со шток фирмверот е кофа. Не е локално достапен.
   
  На genius му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,298
  6,418
  27 Март 2014
  За тие пари со сите 5 наведени критериуми само некој Асус. Ништо друго.
   
  На Bojan87 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  452
  495
  23 Јуни 2010
  Во ред, фала.

  Вакво нешто, или ова?
   
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,298
  6,418
  27 Март 2014
 9. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  452
  495
  23 Јуни 2010
  Заборавив да пишам.. земен ASUS RT-AC58U. До сега нема зуцнато со неколку уреди поврзани во секое време.
   
 10. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,298
  6,418
  27 Март 2014
  солидно
   

Сподели

Вчитување...