1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прв поглед на Synology Router RT1900ac

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од D, 13 Јануари 2016.

 1. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Рецензија на новиот, штотуку најавен на CES 2016 Synology Router RT1900ac: http://it.mk/retsenzija-synology-router-rt1900ac/

  Воедно, и претставување на новиот серијал што го планираме за IT.mk - Unboxing:


  :)
   
  На Oktar, P.Overdrive, Necromancer и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,267
  3,793
  18 Април 2007
  Ценава е стварно епска.

  Морам да го упознаам кралот кој ќе искешира 11.000 денари за рутерот.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Ептен нов производ е, мислам дека ќе му се стабилизира цената, а и све си има свое. :)
   
 4. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  807
  840
  24 Февруари 2008
  Убаво изгледа, солидни перформанси и убаво нашминкан интерфејс, со надувана цена. Во секој случај ќе си го најде своето место, за квази систем администратори по фирмиве, кои немаат појма од сетирање нешто друго освен Linksys и TP-Link, а сепак имаат потреба од подобри перформанси.

  Ако правиме муабет за разумно решение тука е Mikrotik за истите пари.
   
  Sukhoi, D и на smole им се допаѓа ова.
 5. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Реално не е баш за по фирми, повеќе е за дома кој сака да си има добар рутер, ќе се замара да направи media player посебно со ова паметниве телевизори сега, родители да регулираат содржина и сл. За у фирма, Mikrotik и останатите се каде каде поефикасни.
   
  На gokica и smole им се допаѓа ова.
 6. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  621
  352
  9 Февруари 2008
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,500
  6,574
  27 Март 2014
  Вo тaa ценoвнa кaтегoријa ке биде RB3011UiAS-2hND. Мислиш декa имa некaквa лoгикa дa се нaтпревaрувa вo тoј ценoвен рaнг ? Немa шaнси.
   
  На Luidgi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,302
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
  Одлично но требаше да ни го покажете и web Interface-от на рутерот.
   
 9. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
 10. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Различна им е намената... Mikrotik-от е за бизнис потреби, ова е барем според мое искуство, за понапредни домашни услови. :)
   
 11. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,302
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
  Нема врска, MikroTik има рутери и за домашна употреба.
   
  DrMTR, smole, D и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. gokica

  gokica
  Модератор

  8,575
  10,732
  13 Јуни 2009
  Не се разбирам од рутери па не можам да коментирам за содржината но технички ми се допадна видеото и рецензијата. Кратко и јасно. Едитингот може да е и побрз но и вака е одлично а квалитетот на снимката е одличен со оглед на условите.

  Глас при отпакување и не е неопходен освен ако се наведуваат некои специфики кои се значајни за пакувањето. Мене и музичето ми се допадна.

  Идејата исто така е многу добра и секоја чест на креаторот на целата содржина а и на јвс нет што го отстапиле производот и што имаме можност да се запознаеме и да прокоментираме.
   
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 13. smole

  smole
  Unstoppable

  3,267
  3,793
  18 Април 2007
  Jvs net se mnogu fer firma.
   
  Fatal1ty_, D и на Oktar им се допаѓа ова.
 14. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,500
  6,574
  27 Март 2014
  Ценaтa им е кaкo зa бизнис класа не кaкo зa дoмaшен рутер. Јa прoмaшиле тaргет групaтa сo рутерoт.
   
  На StalkeR и D им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. zajko
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,591
 2. mangurian
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  881
 3. malimali
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,025
 4. Magical
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  655
 5. th3wh0

  High end router

  th3wh0, 4 Јули 2015, Во форумот: Wi-Fi
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  4,971
Вчитување...

Сподели

Вчитување...