1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Во врска за рутер

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од GokeMKD, 6 Мај 2017.

Тагови:
 1. GokeMKD

  GokeMKD
  Intern

  3
  0
  20 Септември 2016
  Машко
 2. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  665
  394
  20 Декември 2015
  Машко
  Рутерот е многу добар, ако ти служи за стримање и имаш некој пребрз интернет што има преголема брзина ок..., а за обично секојдневие за сурфање ќе ти биде многу овај.

  Не верувам рутеров да го има во македонија,освен да си го порачаш.

  П.С. ако имаш од телеком не се надевај на друг рутер освен нивните бидејќи нема да ти пасира.
   
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Го имало во Анхоч
   
 4. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov
  Гостин

 5. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  На Altair му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,223
  6,350
  27 Март 2014
  Подобри алтернативи од тој:

  ASUS Dual-Band Wireless Router RT-AC1200G+

  или пак да прашаш во Хај стор дали го имаат ова:

  Xiaomi Mi Router Pro
   • new Wi-Fi standard — 802.11ac wave2
   • 4 omnidirectional antennas
   • 4×4 MU-MIMO technology
   • Mi Router Pro operates on dual-core MediaTek’s MT7621 chip backed up with an 880MHz network processor. It has 512MB of RAM
   • 256M SLC Nand Flash
   • USB 3.0 port
  Во перформанси Xiaomi-во брише под со било кој Асус во тој ценовен ранг. За еден клиент местев Xiaomi Mi WiFi Router 2 1TB White моделот и се покажа ептен добро во ептен голем стан. Верувам дека Pro варијантата е вистински монструм.
   
  На turbiny му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...