Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

paypal

 1. Nem_Akata

  Метода за отварање на Paypal во Македонија

  Здраво дечки, По долго време двоумење се решив да ја споделам методава за да отворите свој Paypal, гледам дека многу од вас се мачите сеуште со тоа, а исто и јас сум бил во таа позиција и знам како е. Се надевам ќе вѝ помогнат овие информации да си отворите акаунт и да си вршите бизнис...
 2. comakot

  Примање на средства како “донации“

  На кратко да кажам ќе отворам гејм сервер (мајнкрафт :) ) и сакам да има како продавница каде можат да купуваат ранкови и слични работи на серверот, па сега да прашам што можи да се користи за да можам да вадам пари во македонија, пејпал единсвтена опција да користам словенски акаунт со НЛБ...
 3. efto

  Вадам пари од Пејпал (Paypal)

  Здраво, За сите оние што имаат потреба да повлечат пари од Paypal, можам да го средам тоа без чекање, во моментот кога се прави трансакцијата. Трошоците за префрлање на парите на мојот Paypal се на ваша сметка, бесплатно е за САД. Провизијата е 6% (минимум 20 УСД), исплатата е во УСД на рака...
 4. N

  Paytm акаунт

  Здраво.Дали може некој да ми помогне да отворам paytm акаунт. Ви благодарам однапред.
 5. Anchor

  Payoneer - Електронски Сервис или Странска Сметка?

  За PayPal е децидно нагласено дека според НБРМ се смета за електронски сервис, но што станува со Payoneer? Дали некој член има добиено конкретен одговор од УЈП или одредена Банка кај нас во која група спаѓа Payoneer? Накратно, според НБРМ, Македонски Државјанин (физичко лице) не смее да...
 6. DeepImpact

  Paypal вадење пари

  Вадам пари од Пејпал: Услуги: 100-300 $ 8% 300$-500$ 7 % 500-2500$ 5% 2500 $ nagore 4 % Праќање преку френдс енд фемили опција на пејпал имејл. Контакт преку порака. Може и пред било каква трансакција да се видиме на кафе.
 7. comakot

  Помош ако може околу враќање на пари

  Незнам дали овде да се постира ама ми треба совет и едно прашање, дали банките можат да вратат пари поради нешто на пример еве си зел нешто а непуштиле или не ти дале незнам некој поени на некоја игра,му пишав на пордшката на играта (се работи за Фортнајт) и еве веќе 2 недели без одгвор исто...
 8. DonFrozex

  [Анкета] Купување со Пејпал во Македонски продавници

  Знаеме сите каква е моменталната ситуација со Пејпал во Македонија.. но ме интересира дали доколку би имале можност да купите од било која онлајн продавница во Македонија преку Пејпал - дали би го направиле тоа? Зошто да? Зошто не?
 9. AcoBT

  Skrill (moneybookers) не прима депозити/повлекување во долари

  Пред некое време се логирам на акаунтот на скрил кој е верифициран и користен со години и ми излезе нотификација дека не примаат депозити и повлекување во долари. На акаунтот на freelancer.com парите ми се префлрени во долари и како такви не можам да ги конвертирам во друга валута. Пејпал е...
 10. Lokvan

  Како да не ве крадат ebay и пејпал (преку форсирана конверзија на валутите)

  Пејпал одамна не краде нас клиентите со форсирана конверзија на валути, конверзија која е многу понеповолна од таа на банките кои ги користиме. Ова е факт за кој претпоставувам многумина се свесни но малкумина знаат дека е можно да се избегне таквата финансиска малверзација. На пример, кога...
 11. B

  Paypal Limit?

  Здраво дечки, На пејпал го надминав лимитот за примање на пари, и сега единствено што можам е да примам, но не и да праќам/повлекувам. Дали тие пари што ми останаа во paypal и што сум ги примил отпосле, ќе можам некогаш да ги извадам? Инаку ми е словенски и неможам да го потврдам а несакам да...
 12. V

  Paypal Акаунт

  Дали е сеуште возможно да отворам и да поврзам Paypal акаунт под Словенија пошто од Македонија се видело сето.
 13. sp1on

  Paypal - vadenje pari od MK

  Конкуренција е убава работа. Баш заради тоа сакав да ја отворам оваа тема за вадење на пари од пејпел за сите што неможат да си ги извадат парите од нивната пејпал сметка. Контакт тука или преку ПП или на емаил [email protected] Цени на услугата: за суми под 500$ , провизијата е 6% за суми од...
 14. JensenInterceptor

  Дали работи наплата на апликации на Гугл Плеј за МК?

  Последен пат кога гледав не можеше да ја наплатите вашата апликација на Гугл Плеј односно мора да биде бесплатна. Дали нешто сменето за Македонија? Или важат истите правила како за ПејПал, само праќаш ама не може да примиш пари на банкарска сметка?
На врв Дно