• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош ако може околу враќање на пари

 • Ја почнал/а темата
 • #1

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
192
Незнам дали овде да се постира ама ми треба совет и едно прашање, дали банките можат да вратат пари поради нешто на пример еве си зел нешто а непуштиле или не ти дале незнам некој поени на некоја игра,му пишав на пордшката на играта (се работи за Фортнајт) и еве веќе 2 недели без одгвор исто така и на пејпал отворив диспјут ама уште абер нема да вратат па како шо реков погоре дали можат банките да ги вратат парите? Се работи за сума од 60€ на некој му се гледат малце ама за мене се многу да беа да речиме 10€ ајде де кај било ќе почекав уште недела две
 

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
689
811
orgrimar
сум имал многу спорни ситуации со компании за игри и во сите случаи кога било нивна грешка го решире проблемот. Епик гејмс сигурно ке ти го решат им треба време само, а со банките е друга прииказна, трае долго и не е едноставно.
 

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2,727
4,626
У строК центар!
Фортнајт и супорт не идат заедно...На пријател му го хакнаа акаунтот и му купиле се што може да се купи, па му вратија само пола пари. Еве го 100 пати пиша на супорт и во банката имаат евиденција за трансакциите меѓутоа неможат ништо да направат. Се надевам дека кај тебе ќе има резултат.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,707
11,030
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Нема да ти врати пари банката ако за тоа немаш договор со фирмата. Некој/нешто мора да потврди дека е направена грешка, во спротивно нема шанси.
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
899
564
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
Спушти дискорд влези во официјалниот нивни сервер и зборувај со Flak и wB, дечките се фини и објасни им ја цела работа за да не те пренасочуваат да пишиш нови мејлови.

Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
192
Е вака значи бев во банка во ТТК и тетката на благајна ми рече дека нема шанси од нивна страна да ги вратат бидејќи биле прокнижани. И

Спушти дискорд влези во официјалниот нивни сервер и зборувај со Flak и wB, дечките се фини и објасни им ја цела работа за да не те пренасочуваат да пишиш нови мејлови.

Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
Ќе пробам вака ако се реши проблемот арно ако не отидоја 60€
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
192
И другпат памет у глава. :)
Па богами одсега ќе гледам интернетот ко ќе е макс а не ко ќе одвај отвара гугл така и настана овај проблем пробав да земам поени дур интернетот беше срање
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
899
564
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
Е вака значи бев во банка во ТТК и тетката на благајна ми рече дека нема шанси од нивна страна да ги вратат бидејќи биле прокнижани. ИЌе пробам вака ако се реши проблемот арно ако не отидоја 60€
Epic games прават refund иако не било грешка. Процедурата им е подолга, имаат огромни суми за рефандирање, ќе дојдеш на ред.

Таа тетката за цицина и надвор од шалтер, таа нрможи да знај дали некој прокнижил ил не.
Така ти рекла зш ил не си ја знај работата или мака и е да ти помага.

Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
192
Epic games прават refund иако не било грешка. Процедурата им е подолга, имаат огромни суми за рефандирање, ќе дојдеш на ред.

Таа тетката за цицина и надвор од шалтер, таа нрможи да знај дали некој прокнижил ил не.
Така ти рекла зш ил не си ја знај работата или мака и е да ти помага.

Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
И јас мислам од што му е мака па избегнува лол
 

mrmarko4fun

Gaining Experience
26 јули 2017
151
123
Куманово
Ќе ти врати епик гејмс само полека, и ја имав сличен проблем со овакви компании кога ми наплатија два пати за нешто што се купува еднаш месечно (субскрипција), и пишав меил на главната во експозитура, таа го препрати на картично работење и ми дадоа извештај кој го пратив на близард и ми ги вратија парите. Целиот процес траеше повеќе поради близард бидејќи не се мала компанија и им треба време за тоа.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,707
11,030
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Таа тетката за цицина и надвор од шалтер, таа нрможи да знај дали некој прокнижил ил не.
Може да знае. Временски чим поминал клирингот трансакцијата е прокнижена со гаранција. Тоа и вие треба да си го знаете.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
192
И конечно ги вратија парите после толку време :) ама се добродојдени
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,771
12,184
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Ги орочиле. :hay:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,983
Мислења
854,189
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно