1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали работи наплата на апликации на Гугл Плеј за МК?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од JensenInterceptor, 18 Декември 2015.

 1. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  576
  220
  28 ноември 2015
  Машко
  Последен пат кога гледав не можеше да ја наплатите вашата апликација на Гугл Плеј односно мора да биде бесплатна. Дали нешто сменето за Македонија? Или важат истите правила како за ПејПал, само праќаш ама не може да примиш пари на банкарска сметка?
   
 2. Bontino2

  Bontino2
  Intern

  170
  16
  21 ноември 2012
  Машко
  Неможиш, единствен начин да заработиш пари е да поставиш реклами
   

Сподели

Вчитување...