1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Paypal Акаунт

Дискусија во форумот 'Останато' започната од ViktorGrebenaroski, 15 Септември 2016.

Тагови:
 1. ViktorGrebenaroski

  ViktorGrebenaroski
  Intern

  14
  3
  29 Август 2016
  Машко
  Дали е сеуште возможно да отворам и да поврзам Paypal акаунт под Словенија пошто од Македонија се видело сето.
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,445
  6,560
  27 Март 2014
 3. ViktorGrebenaroski

  ViktorGrebenaroski
  Intern

  14
  3
  29 Август 2016
  Машко
  Може некој да објасни процедурата?
   
 4. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,707
  7 oктомври 2011
  kalfa
  може ама не е препорачано, последно време доста банирани, некои со поголема сума на нив
   
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,445
  6,560
  27 Март 2014
  Ризикот ствара капитал ! придржувај се кон непишаните правила на Пејпал и немаш мака, нема да те блокираат. ;)
   
 6. jassum20

  jassum20
  Intern

  31
  8
  15 Февруари 2014
  Машко
  Имав отворено Пејпал додека бев во Америка и верифициран на амерички број и адреса и поврзан со картичка од Бенк оф Америка. Бидејќи не сум повеќе таму картичката од Бенк оф Америка не ми е валидна, па видов дека Пејпал дава можност да отворам дебитна Пејпал картичка. Дали има некој искуство со дебитна картичка од Пејпал и користење во Македонија?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...