1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вадам пари од Пејпал (Paypal)

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од efto, 3 Февруари 2019.

Тагови:
 1. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  Здраво,

  За сите оние што имаат потреба да повлечат пари од Paypal, можам да го средам тоа без чекање, во моментот кога се прави трансакцијата. Трошоците за префрлање на парите на мојот Paypal се на ваша сметка, бесплатно е за САД.
  Провизијата е 6% (минимум 20 УСД), исплатата е во УСД на рака или уплата на сметка. За суми над 2500 УСД - 5,5%.
  Долгогодишен член сум на форумов, од 2007, не од оние најактивните :) Исто така сум проверен огласувач, верифициран со значка.
   
  На David Stojanovski, Filip95, Draynor и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  868
  760
  27 Април 2010
  Машко
  @efto јас значката не ти ја гледам....но и да си од 2002 мене не ми значи ништо кога не си придонесол за форумот ништо..е сега види си со админите да ти ја средат значката прво па после ќе видиме како ќе ти иде бизнисот.
  И јас сум продал многу работи на форумот и иако имам луге кои ме знаат прерсонално дека не сум преварант и дубарџија па пак немам значка.
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 3. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  Значката е избришана откако ја отворив темата, администратори...?
  @DemoUser - Не ми е ова прв пост па да немам придонесено за форумот ништо, како што изјавуваш.

  Edit: Сега видов, значката не се гледа на оваа тема, видлива е на форумот Огласи.
   
  Последна промена: 3 Февруари 2019
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,902
  26,239
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Значката се појавува само во Огласи подфорум!
   
  На Oktar и efto им се допаѓа ова.
 5. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  Bump.
  Минимумoт е 10 USD.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tomi

  tomi
  Guru

  9,830
  9,080
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  можеш ли да извадиш 5-10.000$ и која би била провизијата на таква сума ?
   
  На efto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  @tomi
  За 10.000$ - 5%
   
  На conspiracy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  Успешна соработка со @Goran27
  Како што беше договорено, исплатата беше веднаш по префрлањето на средствата на пејпал, без чекање од 1, 2 или 3 дена.
   
  На Goran27 и borcep им се допаѓа ова.
 9. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  301
  318
  5 Јануари 2014
  Машко
  И јас ке го повторам истото одлична соработка.
  И би го препорачал на другите бидејки е човек од збор и зема најмала провизија од сите други . Само што му пратив пари веднаш ми ги префрле на сметка , свака ти част друже
   
  Последна промена: 7 Март 2019
  На efto му/ѝ се допаѓа ова.
 10. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  903
  1,450
  12 Септември 2013
  Машко
  Одлична соработка со супер член, топ препорака за @efto!
   
  На Goran27 и efto им се допаѓа ова.
 11. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  499
  154
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
  Топла препорака за соработка, брза комуникација и услуга ;)
   
  efto, DrMTR, Goran27 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  Викендов експресно средивме исплата и со @DeepImpact. Ќе имаме соработка и понатаму.
   
  DeepImpact, borcep и на Goran27 им се допаѓа ова.
 13. alexmk

  alexmk
  Intern

  39
  19
  28 Јануари 2017
  Brzo i efikasno.
  Preporaka!
   
  На borcep и efto им се допаѓа ова.
 14. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  @alexmk Според договореното, се надевам дека се беше како што треба.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 15. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  Вечерва имавме една експресна трансакција со @nekoj989 . За пофалба, очекувам да соработуваме пак.
   
  На DrMTR и krema им се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,530
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дај пушти нешто и накај мене. :)
  j/k
   
 17. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  @krema Може, адресата од пејпал... :) Да префрлиш нешто ситно.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,530
  24 Јуни 2009
  Машко
  Е шо, на ти го - дај ми го ли ќе правеме. :)
   
 19. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  Битно е парата да се врти.
   
  На Costigan_Jr и krema им се допаѓа ова.
 20. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Добар ден,

  дали има ограничување на таа директна исплата во долари во "даден моменат" :)
  Ако има - кое е ограничувањето, 1**, 1*** или 1****?

  Фала,
  Поздрав :)
   
 21. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
 22. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  Успешна соработка со @btkabadajche, пријатен и културен дечко. Парите ги доби за 1 час на сметка во Битола.
   
  На Goran27 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  265
  57
  18 Јануари 2019
  Машко
  работа,дома
  интересно,а дали можеш да ставиш пари од банка и да пратиш на друг paypal?
   
 24. btkabadajche

  btkabadajche
  Intern

  21
  7
  26 Април 2019
  Брзо и лесно.. Фала за услугата
   
  На efto и Goran27 им се допаѓа ова.
 25. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  Пиши ми ПП, ќе се договориме за детаљи.
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...