1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Paypal вадење пари

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од DeepImpact, 30 Јули 2018.

Тагови:
 1. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Вадам пари од Пејпал:

  Услуги:

  100-300 $ 8%
  300$-500$ 7 %
  500-2500$ 5%
  2500 $ nagore 4 %

  Праќање преку френдс енд фемили опција на пејпал имејл.


  Контакт преку порака. Може и пред било каква трансакција да се видиме на кафе.
   
 2. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Сите што вадите пари преку мене кратко известување дека последната недела од септември па се некаде до 10 Октомври нема да можам да ви излезам во сустрет. Од 10 Октомври повторно може да праќате. Фала на разбирање.
   
 3. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  100-300 $ 8%
  300$-500$ 7 %
  500-2500$ 5%
  2500 $ nagore 4.5 %
   
 4. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 5. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Update za site sumi od sega fiksno 10%
   
 6. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  170
  98
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
 7. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Toa e ne mi se isplati duri mislam uste da zgolemam na pomali sumi, sorry.
   
 8. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  249
  271
  12 Август 2014
  Машко
  Зошто би ти дал тебе 10%, кога можат парите директ да ми стигнат на банкарска сметка и да ги оданочам за ист процент?
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Slobodno druze nemam nisto protiv toa kako ti se isplati na tebe taka pravi
   
  На dddragan му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Персоналецот од 1-ви ќе стане 18% во почетна фаза. Понатаму, скалесто по годишна сума на приходи.

  Сепак, PayPal премногу дере при самото праќање...

  За суми над 1-2000 долари, уште ти е понудата 10%?
   
  На DeepImpact му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер

  Momentalno se dvizi vaka

  od 100-200 usd 18%, od 200-400 usd 16%, od 400-2400 usd 12 %, nad 2400 usd 11%
   
 12. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Машала, колку високо отиде :)

  Како и да е, ти пожелувам успех.

  Само да ти кажам, сите што вадат пари од ИТ услуги имаат даночно олеснување на пола, така да тие 18% ќе значат 9% за нив, при тоа вадење преку банка ќе им биде многу помалку од PayPal и тоа со платен данок :)

  Ако имаш доволно луѓе што вадат од други начини на работа тогаш си ок - немаш гајле :)
   
  Zippo, DonFrozex и на DeepImpact им се допаѓа ова.
 13. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,675
  4,124
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Све е од крипто парите... Се затворија сепа трансферите за нас нон-еу и изборот е сведен на минимум. Сите што набавија епејментс ке си тријат раце сеа со вадење пари и посредување за вадење од крипто во кеш .
   
  На DeepImpact и turbiny им се допаѓа ова.
 14. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Ах, пуст да е, пуст да би останал тој живот копачки... :)))
   
  На DeepImpact му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Drzi voda muabetot Pane ne deka ne :)
   
 16. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  170
  98
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  Не беше 10% ( пола 5% ) и каде да си ги бараме парите назат, ујп појма нема или си ќути

  Испратено од SM-G955F преку IT.mk форум апликација
   
 17. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  До крајот на годината е 10%

  Од 1-ви Јануари, со мала исправка:

  До одредена сума месечно ќе биде 10%,
  по надминувањето на таа сума - остатокот ќе биде даночен со 18%

  (Ова е како го планираат, мислам. Треба прво да пројде во Собрание и да се објави во службен весник)

  Сега, прашањето е дали и тоа ослободување уште ќе важи.

  Ако го укинат тоа - се селиме, нормално. :)
   

Сподели

Вчитување...