1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Skrill (moneybookers) не прима депозити/повлекување во долари

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од AcoBT, 17 Април 2017.

1. AcoBT

AcoBT
    Intern

10
    2
    16 Април 2017
    Машко
    Пред некое време се логирам на акаунтот на скрил кој е верифициран и користен со години и ми излезе нотификација дека не примаат депозити и повлекување во долари. На акаунтот на freelancer.com парите ми се префлрени во долари и како такви не можам да ги конвертирам во друга валута. Пејпал е умрена работа не можи и остана само скрил и пајонир кој патем го немам а и денес да почнам да отворам акаунт ќе ми фати време (предпоставувам). Муабетот ми е дајте кој има искуство, чаре околу оваа работа, нешто што би можело да се направи. Веројатно има и други фриленсери кои се засегнати од ова.

На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Whisky Vishera

Whisky Vishera
    Гостин

Јас би ти препорачал да си отвориш акаунт / сметка на leupay.eu

На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AcoBT

AcoBT
    Intern

10
    2
    16 Април 2017
    Машко
    интересно ова ќе разгледам, со тоа што кај мене голем проблем е префрлањето пари од freelancer.com каде има опции само за скрил, пејпал, пајонир, и директ на банка со тоа што директ на банкарска сметка има гнасно голема провизија речиси $30 и тоа минимум од $500 да префрлаш. Скрил до скоро си ја бркаше работата, ама од менаа нема со долари некако се ојди низ рид работата.

4. artweb

artweb
    On your way to fame

1,355
    649
    5 Март 2012
    Машко
    невработен
    Што не користиш пејонир?

5. Ragnar

Ragnar
    Practice makes perfect

1,000
    1,082
    9 Декември 2015
    Машко
    Ништо не те разбрав пријателе. На Скрил ќе си ги добише парите ама ќе ти ги конвертира во евра. Ќе изгубиш нешто од конверзијата ама тоа е тоа така си избрал кога си го отварал акаунтот (или не ни може друго да избереш не знам).

6. AcoBT

AcoBT
    Intern

10
    2
    16 Април 2017
    Машко
    се среди работата, од фриленсер пред да почнам процедура за префрлање УСД ги префрлија во австралиски долари така да тоа е тоа. Јас ко излезе тоа известувањето реков воопшто да не не можи конверзија, ама изгледа испаничив троа пред убо да видам што и како

На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
  7. AcoBT

AcoBT
    Intern

10
    2
    16 Април 2017
    Машко
    се среди ова со скрил, ако стигнат во долари тие изгледа ќе ја прават конверзијата. од фриленсер.ком ко одбрав повлекување преку скрил тие извршија конверзија од усд во Австралиски долари. Пајонир, немам користено, немам ни акаунт направено, али како е тргнато изгледа ќе морам.

Сподели

Вчитување...