• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

macbook pro

 1. DonFrozex

  Продадено Продавам Macbook Pro 13" (Late 2017, i5, 8gb)

  Се продава многу добро зачуван Macbook Pro од 2017 година. Лаптопот е во извонредна состојба, како што може да се виде од сликите. Ова е (верувам) последниот модел што се изработени без TouchBar. Сите копчиња си се функционални и нема мртви пиксели. Спецификации: - Процесор: Dual-core Intel...
 2. Мариијан

  MacBook vs Dell Alienware

  Здраво ако може да го слусшнам вашето мислење за овие лаптопи, малце се постари... :( -MacBook Pro 15 Late 2011 intel Core i7 2.2GHz 16GB ram 1600MHz SSD 256GB Dell Alienware M17x r3 исто 2011/12 мислам дека беше I7 core - 2 16 gb ram 1TB HDD
 3. sp1on

  Продадено MacBook Pro 13/Mid 2012

  Проценка на Макбук Про 13 инчен купен почеток на 2013та. Според спецификации Imgur 2.5 Ghz Intel Core i5 8GB 1600 MHz DDR3 1 SSD Samsung 850 Evo 250GB 1 Seagate HDD 500 GB 7200 RPM Во одлична состојба, сеуште чуван во InCase see-through case. упгрејт на местото од цд/ромот е поставен...
 4. Oktar

  MacBook Pro Mid 2015

  Има ли некој заинтересиран за MacBook Pro Mid 2015, купен во Февруари 2016та по цена од 155.000 денари од iStyle, најјакиот модел во понудата. Лаптопот е целосно исправен, без дефекти, никогаш сервисиран, никогаш паѓан и слично. Доаѓа во оригинална кутија и два полначи (само полначот е 7000...
На врв Дно