• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

macbook pro

 1. D

  Продадено Продавам MacBook Pro 16"M1 Pro 512GB НОВ НЕОТПАКУВАН

  MacBook Pro 16": M1 Pro 512GB - Silver Цена 2300еу.
 2. Oktar

  85W MagSafe 2 Power Adapter

  Продавам половен но речиси неупотребуван полнач за Apple Macbook-ци кои се компатибилни со MagSafe 2. Станува збор за појакиот, 85W моделот, не 65W. Еве и слика од него. Може да биде ваш за само 3230 денари! P.S. Каблето не е оштетено, нешто од што патат овие уреди, само е прљаво. P.P.S. Доаѓа...
 3. Глупав

  Internal speaker недостига

  Не работи ни звучник, а како што проверив ни слушалки... Bluetooth звук како и Air пренесува... Следно се случи, пред Big Sur уште Sierra имав некој контолер за музика и ми идеше зукот преку некој Loopback аудио, Продадoв контолерот стаив BigSur, остана loopback скоро кога сакав да спремам...
 4. DonFrozex

  Продадено Продавам Macbook Pro 13" (Late 2017, i5, 8gb)

  Се продава многу добро зачуван Macbook Pro од 2017 година. Лаптопот е во извонредна состојба, како што може да се виде од сликите. Ова е (верувам) последниот модел што се изработени без TouchBar. Сите копчиња си се функционални и нема мртви пиксели. Спецификации: - Процесор: Dual-core Intel...
 5. Мариијан

  MacBook vs Dell Alienware

  Здраво ако може да го слусшнам вашето мислење за овие лаптопи, малце се постари... :( -MacBook Pro 15 Late 2011 intel Core i7 2.2GHz 16GB ram 1600MHz SSD 256GB Dell Alienware M17x r3 исто 2011/12 мислам дека беше I7 core - 2 16 gb ram 1TB HDD
 6. Oktar

  Продадено MacBook Pro Mid 2015

  Има ли некој заинтересиран за MacBook Pro Mid 2015, купен во Февруари 2016та по цена од 155.000 денари од iStyle, најјакиот модел во понудата. Лаптопот е целосно исправен, без дефекти, никогаш сервисиран, никогаш паѓан и слично. Доаѓа во оригинална кутија и два полначи (само полначот е 7000...
На врв Дно