• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Internal speaker недостига

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
831
510
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Не работи ни звучник, а како што проверив ни слушалки... Bluetooth звук како и Air пренесува...

Следно се случи,
пред Big Sur уште Sierra имав некој контолер за музика и ми идеше зукот преку некој Loopback аудио,
Продадoв контолерот стаив BigSur, остана loopback

скоро кога сакав да спремам еден мал portable звучник кој се полни на USB
дали претходно или откако избришав loopback audio ми ги снема Internal speakers

ни Midi поставките не помогнаа ниту го прикажуваа internal звучникот како и слушалките...

Исто пробав и со инсталација на понова верзија на software-то што беше со Loopback Audio
ми ги прикажува исто старите поставки на сетирања и пак вади звуци преку BT или Air ама ги покажува internal speakers дека фалат....


Any suggestions... со задоволство би бил и појасен ако треба!!!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
862,555
Членови
30,046
Најнов член
Basket
На врв Дно