Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
JellyfitzDMT

Продадено Macbook Pro M1 8GB/256GB 13.3"

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
750 €
Истекува

Опис

Продавам како-нов Macbook Pro M1 со 8GB РАМ и 256GB меморија.Лаптопот е подарок за работа од дома од претходен работодавец, купен локално од iStyle и доаѓа со оригинална кутија, адаптер, и 3 метра кабел за полнење.Лаптопот е во беспрекорна состојба, без физички мани - чуван во ранец за лаптоп 99% од времето. Многу ретко користен, исклучиво за состаноци поради супериорна камера/микрофон, и повремено сурфање од мерак пошто изгледа кул, инаку користам Windows и не се ни снаоѓам на Mac за сериозна работа.+ подарок високо-квалитетен Sapphire адаптер купен за 2,200 мкд (USB-C to DisplayPort) кој беспрекорно функционира на 1440p со 144 херцен приказ. Напомена: не може да конектирате повеќе од еден монитор на овој модел.Battery Health: 93%

За било какви информации слободно се обратете 070/281/278

Информации

Автор
JellyfitzDMT
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
208
На врв Дно