Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
J

Продадено MacBook Pro (15-inch, 2017)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://support.apple.com/kb/SP756?locale=en_US
Се спрема за продажба MacBook Pro (15-inch, 2017) потребна е проценка за да се оформи цена.
Уредот е во одлична состојба со траги од користење(Минимални).

Battery cycles: 465

Retina display
Display:15.4-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology; 2880-by-1800 native resolution at 220 pixels per inch with support for millions of colors
CPU:2.9GHz quad-core Intel Core i7, Turbo Boost up to 3.9GHz, with 8MB shared L3 cache
SSD: 512GB PCIe-based onboard SSD
RAM: 16GB of 2133MHz LPDDR3 onboard memory
Graphics:
Radeon Pro 555 with 2GB of GDDR5 memory and automatic graphics switching
Intel HD Graphics 630
Four Thunderbolt 3 (USB-C) ports with support for:
Charging
DisplayPort
Thunderbolt (up to 40 Gbps)
USB 3.1 Gen 2 (up to 10 Gbps)
Full-size backlit keyboard with:
64 (U.S.) or 65 (ISO) keys including 4 arrow keys
Touch Bar with integrated Touch ID sensor
Ambient light sensor
Force Touch trackpad for precise cursor control and pressure-sensing capabilities; enables Force clicks, accelerators, pressure-sensitive drawing, and Multi-Touch gestures
Camera: 720p FaceTime HD camera

Информации

Автор
Jovchez
Поднесена
Последна промена
Прегледи
229

Повеќе огласи од Jovchez

На врв Дно