• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MacBook Pro Mid 2015

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,142
12,719
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Има ли некој заинтересиран за MacBook Pro Mid 2015, купен во Февруари 2016та по цена од 155.000 денари од iStyle, најјакиот модел во понудата. Лаптопот е целосно исправен, без дефекти, никогаш сервисиран, никогаш паѓан и слично. Доаѓа во оригинална кутија и два полначи (само полначот е 7000 денари). Батеријата држи одлично, зависно од како се користи, трае и 5-6 часа.
Еве неколку фотки:
Screenshot 2019-04-19 at 21.49.44.png Screenshot 2019-04-19 at 21.50.14.png Screenshot 2019-04-19 at 21.50.36.png Screenshot 2019-04-19 at 22.17.19.png Screenshot 2019-04-19 at 22.18.04.png

Еве и од надвор:
20190419_214803.jpg 20190419_214813.jpg

Стиккерите доаѓаат гратис, инаку на нив се потрошени околу 40 евра. 20190419_214830.jpg

Единствено оштетување е ова на задниот ќош на капакот: 20190419_214844.jpg 20190419_214913.jpg

Лаптопот е феноменален и одличен, причина за продавање е што веќе не ми е потребна толку јака конфигурација, планирам да прејдам на 13", портабилноста ми е повежна во моментов.
Цена: 82.000 денари.
Достапен е после 1. Мај и огласот ќе стои кратко, доколку нема заинтересирани, ке морам да се помирам со судбината и да продолжам да го користам уште некоја година :(
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,142
12,719
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Многу веројатно е да останам на овој и понатака. Сакав да сменам поради димензија иако знам дека губам на перформанс и тастатура, ама јеби га, 13ка ми е многу покомпактно. Шансите дека некој ке се јави се многу мали иако мислам дека цената е супер за овој уред кој комотно може да се користи уште 3 години без никаква мака. Ќе почекам уште некој ден, во меѓувреме ке размислам пак, сепак и да го продадам овој по бараната цена треба уште многу пари за да се купи нов, кој би бил и послаб... тажен е животот.

П.С. Се слагам за тастатурата на новите мекови, значително полоша и понеупотреблива :/

П.П.С. А да не зборам за стикерите, колку се јаки :D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,142
12,719
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Бамп.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,142
12,719
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Има ли некој заинтересиран за цена од 54.239 денари.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,220
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно