1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ваши фотографии [Читај прв пост!]

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од Fatal1ty_, 15 Февруари 2017.

 1. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  816
  2,785
  27 Јануари 2014
  Машко
  Кога сме кај мистични атмосфери, еве една од вчера. На пат кон Зовиќ. Предобар предел за сликање!

  [​IMG]
   
  На JeanB, Ingyar, drifter и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,765
  11,341
  23 oктомври 2012
  Машко
  Еве уште едно драматично Норвешко зајдисонце.

  [​IMG]

  ErsfjordBeach-30 by D_oktaR, on Flickr
   
  На JeanB, Ingyar, igor_igor и уште 30 други им се допаѓа ова.
 3. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  816
  2,785
  27 Јануари 2014
  Машко
  Викендов од Галичник. Во поладни услови не сум сликал, уште помалце па и дрон да летам. Минус 6-7 беше одприлика и ненормално многу дуваше ветер. Батериите ги греев за да можам да го полетам дронот. Ептен задоволен од резултатите.


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]  И за крај едно селфи :D


  [​IMG]
   
  На JeanB, krisbt, Fredy и уште 35 други им се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,903
  26,241
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Убаво си искочен на селфито, само гледам едно влакно на брада ти штчи не си го обликувал како треба :)
   
  На M.Pix му/ѝ се допаѓа ова.
 5. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  816
  2,785
  27 Јануари 2014
  Машко
  Уште неколку слики од истиот викенд.

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   
  На JeanB, krisbt, Fatal1ty_ и уште 14 други им се допаѓа ова.
 6. architect

  architect
  Unstoppable

  1,973
  2,359
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  ќе ти биде тешко и ако сакаш нормално да ги споделиш овие 2 фотографии во оргинал формат, би ги искористил за позадина на десктоп. фала.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  816
  2,785
  27 Јануари 2014
  Машко
  Нема проблем. Повели првата, и втората слика.
   
  На fuzzjaw, mrkela2009, ayahuasca и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,765
  11,341
  23 oктомври 2012
  Машко
  Еве, за промена, јужно македонско зајдисонце

  [​IMG]
  TreeOfLife-1
  by D_oktaR, on Flickr
   
  На JeanB, Musho, PC_GAMER и уште 15 други им се допаѓа ова.
 9. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  245
  384
  8 ноември 2009
  Мавровско езеро

  [​IMG]
  • Sony ILCE-6000
   E PZ 16-50mm F3.5-5.6 OSS
  • ƒ/3.5
  • 16.0 mm
  • 1/1250
  • 125
  [​IMG]

  • Sony ILCE-6000
   E PZ 16-50mm F3.5-5.6 OSS
  • ƒ/3.5
  • 16.0 mm
  • 1/1250
  • 100
   
  На JeanB, BlueBaron, PC_GAMER и уште 6 други им се допаѓа ова.
 10. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,765
  11,341
  23 oктомври 2012
  Машко
  На tupacan, PC_GAMER, krema и уште 6 други им се допаѓа ова.
 11. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  816
  2,785
  27 Јануари 2014
  Машко
  На gokica и Oktar им се допаѓа ова.
 12. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  DSC_1231.jpg
  Paris-Jan-2019-1.jpg

  Nikon Z 6 + Sigma 35mm 1.4 Art
  1/40
  f 5.6
  ISO 400

  За првата слика, немам информации поради некоја причина...
   
  На JeanB, Fredy, Ingyar и уште 19 други им се допаѓа ова.
 13. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,765
  11,341
  23 oктомври 2012
  Машко
  На JeanB, Fredy, Скоти и уште 25 други им се допаѓа ова.
 14. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  840
  1,779
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Блејд Ранер 3 ќе се снимал овде :)
   
  Sonic.01, Necromancer и на Oktar им се допаѓа ова.
 15. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  111
  88
  21 oктомври 2016
  Машко
 16. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,765
  11,341
  23 oктомври 2012
  Машко
  Би рекол дека е Доломити во Италија.
   
  На theMAD му/ѝ се допаѓа ова.
 17. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  816
  2,785
  27 Јануари 2014
  Машко
  Тазе вратен од Прага. Реков веќе не сликам градови, само природа ама ете ме однесе патот натака. Прага е прекрасен град за сликање и шетање!


  [​IMG]
   
  На JeanB, mviktors, Kajsibebraat и уште 14 други им се допаѓа ова.
 18. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  194
  109
  16 Јуни 2017
  Машко
  Офф топик. Планинава е Дешат или некоја друга? Инаку одлични доловени моменти:)
   
 19. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  816
  2,785
  27 Јануари 2014
  Машко
  Не сум сигурен, ќе те излажам. Ама западно е сликано така што мислам дека е Дешат.
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,995
  505
  14 Април 2007
  Машко
  [​IMG]
  Кокино @500px,
  како падна снег очекував доста повеќе, прошлиот викенд имаше снег али тапа време, сега и нема веќе снег и пак не се погоди подобро зајдисонце. тоа е.

  и
  [​IMG]
  Маврово @500px
  прошлиот викенд со крвава месечина која не успеав да ја фатам во кадар
   
  На JeanB, Трајче Дрварчето, Sharlovski и уште 10 други им се допаѓа ова.
 21. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,211
  4,065
  5 Декември 2009
  Машко
  Одлично Томче, првата ме бендиса особено.. У последно време многу мерак ми прават такви фотки од врвови и слично...

  Ратко, искина со таа од Скопје, браво. Ја видов на Инста, али вака е подобро. Ме потсети на Resident Evil. бтњ оди на позадина моментално. :)
   
  На MetalGear и Oktar им се допаѓа ова.
 22. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  816
  2,785
  27 Јануари 2014
  Машко
  Сакав да фатам некое зајдисонце или снег од Прага ама беше само сивило. Без детали на небо, катастрофа светло. У принцип не сакам многу фотошоп на слики, ама за промена задоволен сум од резултатот. Првата слика е без никакво едитирање експорт на raw фајл, а втората со лајтрум и фотошоп. Многу clone stamp tool, brush, едно 40 леери и многу селектирање.


  [​IMG]


  [​IMG]
   
  На Zeddomazed, JeanB, theMAD и уште 9 други им се допаѓа ова.
 23. dee_jay

  dee_jay
  Intern

  16
  49
  18 Јануари 2012
  Машко
 24. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  @dee_jay

  naah, Karlsruhe :D koa se vrakjav od Paris, resiv zo voz nazad, natamu letav, a nazad malku avanturisticki :p
   
 25. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  816
  2,785
  27 Јануари 2014
  Машко
  [​IMG]
   
  На JeanB, Musho, fuzzjaw и уште 10 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...