Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Телекабел оптички пакети

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
208
138
Имаат ли овие Телекабел за оптичкиов интернет некоја фер политика за користење? Пример до некој лимит 2/3/4 TB месечно?
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
740
480
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-12400F
Motherboard
ASUS PRIME B660M-A D4
Storage
SAMSUNG 500GB SSD 970 EVO Plus M.2 + Western Digital 4TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston HyperX FURY™ 32GB
Video card
ASUS Dual GeForce RTX™ 3050 OC Edition 8GB
Case
Cooler Master K350
OS
Windows 11 Pro x64
Имате ли некој информации за мобилниот интернет на телекабел, дали е со некој лимит на пакетот од 1500 ден
(неограничен интернет) ??
 
Последна промена:

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
740
480
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-12400F
Motherboard
ASUS PRIME B660M-A D4
Storage
SAMSUNG 500GB SSD 970 EVO Plus M.2 + Western Digital 4TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston HyperX FURY™ 32GB
Video card
ASUS Dual GeForce RTX™ 3050 OC Edition 8GB
Case
Cooler Master K350
OS
Windows 11 Pro x64
Имате ли некој информации за мобилниот интернет на телекабел, дали е со некој лимит на пакетот од 1500 ден
(неограничен интернет) ??
Инфо - до 70/80 GB лимит
Мислењето е автоматски споено:

Нов пакет од Телекабел
 

Атачменти

 • Screenshot_20211202-194044_Facebook.jpg
  Screenshot_20211202-194044_Facebook.jpg
  176,4 KB · Прегледи: 109

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
703
375
Инфо - до 70/80 GB лимит
Мислењето е автоматски споено:

Нов пакет од Телекабел
20гб за 2022год, за 4бројчијна+без смс а трошам по 100најмалце месечно ..не фала ! има некој на роби да му каже дека за 3недели сме 2022 ?
бтв,заборавив од лично искуство/или се прекинува повикот,или воопшто несе воспоставува мобилната 074 е тијна во споредба со лукамобиле
Мислењето е автоматски споено:

Подлеку од мобилна телекабел крш е крш
и јас од искуство ова го знам ај пријавив 1/2/3/4/5 пати небе абер да се немало...и неколку месеци и пак леси назад...
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.352
2.937
Неготино
20гб за 2022год, за 4бројчијна+без смс а трошам по 100најмалце месечно ..не фала ! има некој на роби да му каже дека за 3недели сме 2022 ?
бтв,заборавив од лично искуство/или се прекинува повикот,или воопшто несе воспоставува мобилната 074 е тијна во споредба со лукамобиле
Мислењето е автоматски споено:


и јас од искуство ова го знам ај пријавив 1/2/3/4/5 пати небе абер да се немало...и неколку месеци и пак леси назад...
100 гига месечно? Аман бе луѓе шо праите .. 11 гига макс сум потрошил у месец.
 

dac12

Intern
17 февруари 2011
11
12
Има некој апдејт за квалитетот на оптичкиот интернет од Телекабел? Дали се стабилизираа проблемите или сеуште иста приказна? Ми истекува договорот со Неотел утре, па се двоумам дали да потпишам повторно со нив на 2 години или да се префрлам на Телекабел.
 

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.370
1.436
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
PSU
1300W SFX Cooler Master
Video card
NVIDIA Founders Edition 3090 Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
@dac12 зависи од реон така да тоа никој не може да ти го потврди и гарантира.
Така да ако сакаш веќе да тестираш добро е што телекабел нема договор никаков.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.809
3.780
Скопје
Има некој апдејт за квалитетот на оптичкиот интернет од Телекабел? Дали се стабилизираа проблемите или сеуште иста приказна? Ми истекува договорот со Неотел утре, па се двоумам дали да потпишам повторно со нив на 2 години или да се префрлам на Телекабел.
Пред тебе членот изјавува дека преку хотспот 100ГБ влече месечно без проблем - ако тоа не е доволна потврда за квалитетот на Телекабел ... Плус без договор - пробај па ако нешто не ти се погоди - види друго. Мислам дека 99,9% од луѓево на форумов се задоволни ( имало гличови ама мноогу краткотрајни и минимални - јбг одржување тоа ти е) Неотел мислам дека е далеку од брзината и квалитетот на Телекабел..
 

Bate Sase

Баниран/a
27 мај 2021
638
826
Недојдија
Нов пакет од Телекабел
Конечно и текна да пуштат ваква понуда. Зимајки озбир дека Кабелска и оптика 150 е 1450 ден, фиксниот кому му треба денес, така да ќе заокружеме на 1500 ден. 4 броја за 1000 = 250 ден по број. Звучи ок за смејство кој сите користат мобилен интернет. Ама фали понуда и за повеќе броеви без интернет.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.660
9.998
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3000Mhz
Video card
Intel UHD730 & Asus R7 250
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Razer Basilisk Essential
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Чисто да се знае, телекабел најверојатно ги има блокирано сите руски домејни, барем оние што се на .ru, додека од телеком и А1 ги отвара совршено. Не можам никако да добијам корисничка поддршка за да потврдам сигурно дека е така.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.158
14.198
Чисто да се знае, телекабел најверојатно ги има блокирано сите руски домејни, барем оние што се на .ru, додека од телеком и А1 ги отвара совршено. Не можам никако да добијам корисничка поддршка за да потврдам сигурно дека е така.
Не се ваљда толку глупаци телекабел?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
6 ноември 2012
1.992
2.135
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800x3d / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gainward RTX 3090
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
Samsung Odyssey G7 32" 240Hz \ BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
Чисто да се знае, телекабел најверојатно ги има блокирано сите руски домејни, барем оние што се на .ru, додека од телеком и А1 ги отвара совршено. Не можам никако да добијам корисничка поддршка за да потврдам сигурно дека е така.

Се живо си отвара најнормално.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.660
9.998
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3000Mhz
Video card
Intel UHD730 & Asus R7 250
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Razer Basilisk Essential
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

Атачменти

 • Screenshot_20220413-125538_Chrome.jpg
  Screenshot_20220413-125538_Chrome.jpg
  156,3 KB · Прегледи: 55
 • Screenshot_20220413-125600_Chrome.jpg
  Screenshot_20220413-125600_Chrome.jpg
  860,1 KB · Прегледи: 54

Goran27

On your way to fame
5 јануари 2014
460
549
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
Јас сум на телекабел незнам мислам овај форум е руски rutracker.org
го отвара перфектно , ама сега дека орг ??? некој руски сајт пратетеми чисто колку да проверам
ке пробам баш сега даниел веке стави

edit кај мене го отвара перфектно cyberforum.ru

на телекабел сум
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.660
9.998
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3000Mhz
Video card
Intel UHD730 & Asus R7 250
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Razer Basilisk Essential
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Мене на неколку .ру домејни не ми отвара, стварно не знам што е проблемот....
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
46.060
Мислења
954.712
Членови
34.478
Огласи
2.286
Најнов член
mwrld
На врв Дно