• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Телекабел оптички пакети

Pej4o

Intern
12 ноември 2015
30
11
Може да ви прави проблем и qBittorrent(Јас не би го препорачал) или uTorrent или BiglyBT
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,610
8,965
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
  • Ми се допаѓа
Реакции: marv

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,610
8,965
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
@krema телеком влече од телекабел. Телеком е 100/100 хенце 11 мегабајти у секунда. Најверојатно ќе иде до 16-17, кога би бил побрз нетов од телеком.

View: https://www.youtube.com/watch?v=1lnsU5D69Cw
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,610
8,965
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
552
441
Оди на zamunda.se првата страна,иначе не е до торентот на било што да симнам е вака
Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

GoDLiK3

Gaining Experience
11 октомври 2014
145
130

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
552
441
Прави и на пс4 и на телефон кога симнувам торент чисто да пробам исто пробано е дирекно од модем без рутер исто, се јавив 3-4 пати и нема никаков ефект

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

GoDLiK3

Gaining Experience
11 октомври 2014
145
130
Прави и на пс4 и на телефон кога симнувам торент чисто да пробам исто пробано е дирекно од модем без рутер исто, се јавив 3-4 пати и нема никаков ефект

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Замоли ги да пуштат екипа, нека го тестираат кабелот дали губи сигнал негде или модем да заменат.
Друго решение нема.
 

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
552
441
Више и срам ми е да се јавувам иначе на спеед тест се таман брзините Screenshot_2021-05-13-00-12-09-692_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,498
1,123
Неврленд
Да да таман иде, проблемот е само во симнување

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
А да пробаш да симнеш од друго нешто? Рецимо на пример од гугл драјв!
Неможеш да се потпреш на торент бога ти.
 

Abkanis

Intern
22 септември 2016
28
31
@[email protected] Истиот проблем го имам и јас во Охрид од кога ги кренаа брзините. Им се јавив, типот проба да помогни колку што може, на крај ништо, се откажа и рече дека не ја гарантирале таа брзина, можни биле такви варијации и ако сум имал проблем после еден час, пак да сум се јавел.

Искрено се имам пробано, и преку рутер и преку се, брзините на Speedtest се супер, кога ќе ставам нешто да се спушта, почнуваат проблемите.
 

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
552
441
А да пробаш да симнеш од друго нешто? Рецимо на пример од гугл драјв!
Неможеш да се потпреш на торент бога ти.
Абе ја на што ти личам не сум вчерашен пробано е се живо и диво
@[email protected] Истиот проблем го имам и јас во Охрид од кога ги кренаа брзините. Им се јавив, типот проба да помогни колку што може, на крај ништо, се откажа и рече дека не ја гарантирале таа брзина, можни биле такви варијации и ако сум имал проблем после еден час, пак да сум се јавел.

Искрено се имам пробано, и преку рутер и преку се, брзините на Speedtest се супер, кога ќе ставам нешто да се спушта, почнуваат проблемите.
Ја се јавив пак сега и им побарав да си дојде екипа на крај краева ке барам и модемче да ми сменат

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,610
8,965
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Оди на zamunda.se првата страна,иначе не е до торентот на било што да симнам е вака
Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Телекабел, ама и xbox-от прави некој апдејт па таму иде 1-1.5мб.

1620860930543.png


Телеком. Дури и повеќе време му требаше да се качи.

1620861444024.png

Него кажи кој модем е кај тебе? Овој од сликава? Претпоставувам и во него директно исто? Видов дека си пробал.

1620861528845.png
 

GoDLiK3

Gaining Experience
11 октомври 2014
145
130
Не е еве го модемчето
Погледнете го атачментот 100879

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Јас имав таков модем на почетокот во 2017, па после 1 година имав проблем со губење на пакети.
Се јавив и ми го сменаја со ht803-1ge-07 понова верзија од истиот бренд raisecom.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,610
8,965
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Не е еве го модемчето
Погледнете го атачментот 100879

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Ваков сличен има кумашинот. Ама е покоцкаст со рецки мислам. Ама незнам еве да не зборам на памет, можда е можда не е таму проблемот. Мереа ли во влез сигнал или кај тебе дома само. Ако е проблем кај тебе во околина и комшиите ќе имаат ист проблем.

Јас имав таков модем на почетокот во 2017, па после 1 година имав проблем со губење на пакети.
Се јавив и ми го сменаја со ht803-1ge-07 понова верзија од истиот бренд raisecom.
Овој 100% сега ми текна по цветниот дезен. И кај него (кумашинот) нема дропови со тој.

1620862900633.png
 

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
552
441
Немаат мерено ништо,уште не се дојдени али на моменти кога игрма лол чат пат знае да дигне голем лаг незнам дали е до модемот или до нетот

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,498
1,123
Неврленд
Абе ја на што ти личам не сум вчерашен пробано е се живо и диво Ја се јавив пак сега и им побарав да си дојде екипа на крај краева ке барам и модемче да ми сменат

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Личеш ми на некој шо се превише замара за безвезално нешо.
Уживај си там у интернето. Не ти е ваљда брзината на симињање помала од 40 мб?
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,851
7,513
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Личеш ми на некој шо се превише замара за безвезално нешо.
Уживај си там у интернето. Не ти е ваљда брзината на симињање помала од 40 мб?
Ако немаш нешто паметно да кажеш подобро молчи си.
 

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
552
441
Личеш ми на некој шо се превише замара за безвезално нешо.
Уживај си там у интернето. Не ти е ваљда брзината на симињање помала од 40 мб?
Па не сме сите на 20/20 како тебе, ја си плаќам поштено и редовно за 150/150, а добивам брзина со 40/40 и не е замарање разликата од 15мб/с во споредба со 4мб е небо и земја

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,610
8,965
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Па не сме сите на 20/20 како тебе, ја си плаќам поштено и редовно за 150/150, а добивам брзина со 40/40 и не е замарање разликата од 15мб/с во споредба со 4мб е небо и земја

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Си проверил дали губиш пакети?

Пушти ping google.com -t едно 5-6 мин. за проба.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,027
Мислења
854,792
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно