1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Fatal1ty_, 13 Април 2014.

 1. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  418
  326
  20 ноември 2013
  Машко
  Перверзија ~ $100 - Amazon US
  Logitech MX MASTER 2S
  upload_2018-12-29_20-6-41.png
  upload_2018-12-29_20-7-15.png
   
  gOJDO, fuzzjaw, spiritBreaker и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,788
  3,243
  5 Декември 2009
  Машко
  Ebay, порачано 11.12.2018 пристигна денес. ShakMods 30cm, 15 евра.
  Здравје планирам да порачам и елстендер за cpu.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  5,545
  9,974
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Дизни на што?

  (имам такви, па ме интересира)
   
  На iface му/ѝ се допаѓа ова.
 4. iface

  iface
  Gaining Experience

  91
  116
  9 Септември 2011
  Машко
  Дизна на карбуратор за мотор, перфектно работат кога ќе ги затвориш со калај и ке направиш друга дупка со drill сетот.
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  136
  249
  15 oктомври 2013
  Машко
 6. Tomislav96

  Tomislav96
  Gaining Experience

  398
  417
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  architect, sostius, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  687
  1,078
  13 Јануари 2014
  Машко
  KZ ZSR, од AliExpress. Ме фатија 20тина долари со кабелот без микрофон, и кинезот ми го пушти поновиот кабел наместо стариот. Вчера поминав солидни 5 часа со нив, засега сум прилично задоволен.

  20190110_090847.jpg
   
  sostius, DaVoRkNe и на iface им се допаѓа ова.
 8. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,888
  4,412
  20 Февруари 2011
  Машко
  300 Eura od pijatel
  0106295_dell-inspiron-5570-15-5000-series-i5-8250u-156-full-hd-notebook_600.jpeg
  Processor
  8th Generation Intel Core i5-8250U Processor (Quad Core, 6M Cache, up to 3.40 GHz)

  Memory
  8GB DDR4 2400MHz (8GBx1 - 2 Slots - Max 32GB)

  Hard Drive
  1TB 5400rpm Hard Drive

  Graphics
  Intel UHD Graphics 620
  AMD R7 M460 2GB

  Display
  15.6" Full HD (1920 x 1080) Anti-glare LED-Backlit Display
   
  На tupacan, bLaCk AnArChY, Necromancer и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  181
  137
  3 Јануари 2010
  Машко
  Ticwatch E од Алија
  [​IMG]
   
  На aleksandardespotovikj му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...