1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Fatal1ty_, 13 Април 2014.

 1. krema

  krema
  Professor

  9,788
  9,471
  24 Јуни 2009
  Машко
  Вероватно е за друг модел на HP.
   
  На iface му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,269
  3,562
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  za Dv6 i dv7 e toj kaj tebe.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,006
  3,636
  5 Декември 2009
  Машко
  Пристигна за месец дена од Али, 4,5$.
  [​IMG]

  Сега си е како што треба се. :))
  [​IMG]

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe и VerGer им се допаѓа ова.
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,154
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Како бе купен за 1900 без батерија и полнач? Како е тоа возможно?

  Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
   
 5. iface

  iface
  Gaining Experience

  104
  119
  9 Септември 2011
  Машко
  Епа брат во странство така е од кај што го земав, го снемало полначот и батеријата плус имам пријател таму и тоа. Неможат да го продаваат за иста цена од xxx Пари без полнач и батерија а седел на излог. Не е како кај нас од излог ти го даваат иста цена како да седел во кутија неотпакуван. А и онака е 2016 модел лаптоп па така да имам голем upgrade од i5 second gen на ова од 2016. Иначе не се наоѓаат така лесно вакви зделки.
   
 6. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,006
  3,636
  5 Декември 2009
  Машко
  Анхоч, 1980 денари. Не можев да одолеам на цената...
  [​IMG]

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe и fuzzjaw им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  9,788
  9,471
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не бев воопшто за купување маус, ама не можев да одолеам за $19 од алисекспрес. :)
  Logitech G102

  IMG_0095.JPG
   
  На DaVoRkNe, Metuzalem, goce03 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  764
  597
  8 Јануари 2008
  Машко
  MSI GF75 8RC со додадено 250GB kingston Sa1000m8 240 gb
  И после 10 години преминав од Iphone на Samsung S10
  [​IMG][​IMG]

  Sent from my Samsung S10 using Tapatalk
   
  Последна промена: 9 Мај 2019
  DaVoRkNe, fuzzjaw и на IcePick им се допаѓа ова.
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,091
  1,678
  13 Јануари 2014
  Машко
  Redmi AirDots, од кај кинезиве, за $23. Импресиониран сум колку се добри за цената. Немав намера да купувам, случајно ги начекав негде низ форумов, ама не ми е криво.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На krema и despotovikj им се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  9,788
  9,471
  24 Јуни 2009
  Машко
  @fuzzjaw
  Сликичките тапа, ги нема. :)
   
 11. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,091
  1,678
  13 Јануари 2014
  Машко
  Кај мене се океј, ама еве ги и на Imgur. Ако не е проблем администрација нека ги замени пошто не можам да едитирам :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  DaVoRkNe, Tozo8, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  9,788
  9,471
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сега е во ред. :)
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,409
  10,157
  23 oктомври 2012
  Машко
  На DaVoRkNe, FLEGMA, StalkeR и уште 6 други им се допаѓа ова.
 14. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  706
  2,346
  27 Јануари 2014
  Машко
  @Oktar
  Партали! Со здравје да си го служиш, и еден тон портрети!
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  427
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
 16. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  282
  232
  19 ноември 2013
  Машко
  Време е да го заменам MaxFire Blaze-от со Dualshock 4 земен од Анхоч 2390ден.
  [​IMG]
   
  DaVoRkNe, AlexanderMK, Pane-G и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,607
  2 Август 2012
  Машко
  DSC_1745-01.jpeg

  Енергосистем
  90.000
   
  На lumixoid, GGTT1, Necromancer и уште 6 други им се допаѓа ова.
 18. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,251
  685
  9 Мај 2012
  Машко
  Ова работи само за Сони конзола или може и ПЦ????


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 19. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,251
  685
  9 Мај 2012
  Машко
  Од каде го зема , и мене ми треба таков алат? Дали го има и во МК или тешко?


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 20. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  282
  232
  19 ноември 2013
  Машко
  Може и на пц со DS4Windows, пцто го чита како Xbox 360 контролер. Работи преку кабел или bluetooth (препорачано е bluetooth 4.0 или понов).
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 21. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  234
  384
  8 ноември 2009
  Моментална поднова со JBL E80
  $_86.JPG

  и JAMO 707i
  file.jpeg
  file1.jpeg
   
  На ivan88, FLEGMA, shooter и уште 9 други им се допаѓа ова.
 22. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  427
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
  Јас го купив во USA за 60$ крајна цена. Може и со испорака кај нас, меѓутоа со транспорт и евентуално царина/данок ќе дојде многу скапо.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 23. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Bose Soundlink revolve
  180evra
  [​IMG]

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe, fuzzjaw, omegaRED и уште 8 други им се допаѓа ова.
 24. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  258
  482
  15 oктомври 2013
  Машко
  Од каде ?
   
 25. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Italy, мк jbl charge 4 e 200eu :)

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...